Ders Notları

Dünya’ya yakın olan asteroitler, Dünya üzerindeki yaşamı nasıl etkiler?

6. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Dünya’ya yakın olan asteroitler, Dünya üzerindeki yaşamı nasıl etkiler? Bilim insanları, asteroitler üzerine niçin araştırma yapıyor olabilir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Dünya’ya yakın olan asteroitler, Dünya üzerindeki yaşamı nasıl etkiler? Bilim insanları, asteroitler üzerine niçin araştırma yapıyor olabilir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bazen bir asteroit, diğer bir as-teroitle çarpışabilir. Bu çarpışma sonucu asteroit, küçük parçalara ayrılır. Bu parçaların yeryüzüne düşme olasılığı vardır. Güneş sisteminin işleyişi ve Dünya’ yı olası bir çarpmadan korumak için bilim adamları araştırma yapıyor olabilir.


“Dünya’ya yakın olan asteroitler, Dünya üzerindeki yaşamı nasıl etkiler? Bilim insanları, asteroitler üzerine niçin araştırma yapıyor olabilir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bilim adamları uzay ve güneş sistemi hakkında bilgi sahibi olmak için geçmişten bugüne birçok araştırma yapmışlardır.

Bu araştırmalar hem icatların yapılmasına , hem başka gezegenlerde hayat olup olmadığını bilmemizi sağlamakta hem de Dünya’ dan başka bir yerde yaşam şansının olup olmadığını bizlere öğretmektedir.

Olası bir gök cisminin Dünya’ ya çarpmasını engellemek içinde çalışmalar yapılmaktadır. Bu sebepler için bilim adamları araştırma yapıyor olabilir.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tuğçe dedi ki:

    Dünyamıza uzayda şöyle bir baktığımız zaman kararların suların bulunduğu bir gezegen olduğu söylenebilir o üzerinde bulunan katmalar sayesinde atmosfer katmanı ve insanların rahat nefes alabileceği oksijen katmanı bulunmaktadır insanlar ve tüm canlılar Dünya üzerinde rahat bir yaşam sürebilmektedir dünyamızın şekli ve yapısı canlılığın yaşamlarını sürdürebilmek için elverişli olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.