Ders Notları

Dünyayı etkileyen sorunların neler olduğunu ve bu sorunların hayatınıza etkilerini tartışınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Dünyayı etkileyen sorunların neler olduğunu ve bu sorunların hayatınıza etkilerini tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Dünyayı etkileyen sorunların neler olduğunu ve bu sorunların hayatınıza etkilerini tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Dünyayı etkileyen sorunların başında küresel ısınma gelmektedir. Küresel ısınma sonucunda iklimde değişimler meydana gelerek insanların yaşamı tehlikeye atılmaktadır. Kürsel ısınma sonuçlarını engellemek için doğaya salınan gazların azaltılması ve temiz enerji olan yenilenebilir enerji kaynaklarına geçilmesi gerekmektedir.


Dünyayı etkileyen sorunların neler olduğunu ve bu sorunların hayatınıza etkilerini tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Dünyayı etkileyen sorunların bir tanesi geri kalmış ülkelerde yaşanan açlık sorunları olarak kabul edilebilir. Bu bölgelerde insanlar yiyecek ve temiz su kaynaklarından yoksun olarak yaşamaktadır. Bunun sonucunda bu bölgede yaşayan insanlar açlık ve bir çok hastalıktan hayatını kaybetmektedir.

Bu sorunun çözülmesi için devletlerin desteklenmesi ve var olan bölgelerdeki devletlerin hızlı bir şekilde kalkınması için projelerin üretilmesi gerekmektedir. Devletlerin ekonomik olarak kalkınmalarının sağlanması açlık ve temiz su kaynakları gibi temel ihtiyaçların kolay bir şekilde elde edilmesini sağlayacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Dünyayı etkileyen birçok doğal afet doğal sorunlar insanlar arasındaki eşitsizlik ayrım ve süpürgeler başlıca örnekleri olarak verilir. Günümüzde bile insanların diğer toplumlar tarafından din dil renk cinsiyet ayrımı yaparak farklılaştırılması küresel bir sorun olarak görülmektedir. Ayrıca günümüzde bile sömürgelere maruz kalan ülkeler vardır. Bu ülkelerde savaşlar darbeler ve birçok insanın yaşaması için gerekli olan imkanlar ihlal edilmektedir. Ayrıca dünyamızda çok hızlı bir şekilde ilerleyen ve temel sorun olarak sayılan küresel ısınma iklim değişikliği ve mevsimlerin farklılaşması da birçok ortamda insanları sorunlara sürüklemektedir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.