Ders Notları

“Dürüstlük” ile ilgili bir anınızı arkadaşlarınıza anlatınız.

3. Sınıf Türkçe “Dürüstlük” ile ilgili bir anınızı arkadaşlarınıza anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Dürüstlük” ile ilgili bir anınızı arkadaşlarınıza anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bir gün arkadaşlarımızla oynarken bir vazo kırıldı. Dürüst bir şekilde ben kırmadım dedim. Ancak yaramaz birisi olduğum için ailem benim kırdığı söyledi. Bende arkadaşlarımı toplayarak ailemin önünde benim kırmadığımı ve doğru söylediği söyledim. Bunun üzere kıran çocuk ortaya çıktı ve ailem benden özür diledi. Artık dürüst olduğum için ailem bana çok güvenir ve sever.


“Dürüstlük” ile ilgili bir anınızı arkadaşlarınıza anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Ailem bana bir çiçek verdi ve buna çok güzel bakarsan ve çok güzel çiçekler açarsa bisiklet alacaklarını söylediler. Saksı içerisinde sürekli olarak gözüm gibi bakıyordum. Çabuk büyüsün diye fazla su verdim ve çiçek soldu. Annemle beraber yeni bir çiçek aldık ve annem bana çiçeklerin nasıl bakılacağı hakkında bilgiler verdi.

Annemin anlattığı gibi çiçeğime baktım ve çok güzel güller açtı. Ancak bu durum içime sinmedi ve olayı babama anlattım. Babam dürüst olduğum için bisikletin yanında bana tablet aldı.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Dürüstlük denilince aklımıza doğruyu söyleyen haklının yanında olan ve devamlı güvenilir bir insan şekli oluşturan en ahlaki davranış arasında yer alıyor. Dürüst olmak bize her zaman iyiliği ve mutluluğu getirir arkadaşlarımız arasında bir sorun yaşadığımız zaman dürüst olmalı ve dürüstçe kendimizi savunarak kendimizi ifade etmeliyiz dürüst olmak hayatımız boyunca birçok alanda bizi haklı ve doğru yapar dürüst olmayan bir insan yalan söyler ve güvenilir olamaz

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.