Ders Notları

Edebiyat, örf, âdet ve tasavvuf kavramlarının anlamlarını araştırıp öğreniniz.

5. Sınıf Din Kültürü Edebiyat, örf, âdet ve tasavvuf kavramlarının anlamlarını araştırıp öğreniniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Edebiyat; Düşünce, duygu, olayların insanlarda estetik duygular uyandıracak bir biçimde, dil aracılığıyla, söz ve yazıyla anlatımını yapan sanata denir.
Örf: Gelenek demektir.
Adet: Görenek demektir.
Tasavvuf: İslam’ı saf ve olduğu gibi yaşama, nefsi yenme faaliyetlerini yerine getirme düzeni olarak kullanılan bir kelime olarak bilinmektedir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Din kültürü ahlak bilgisi ders kitabımızı yer alan örf adet ve tasavvuf gibi birçok kelimenin anlamını öğrenmek istediği bir sabun ve bunun ders kitabınızda karşılaştığımız zaman sizin verdiğiniz bilgilerle ve bu cümlelerin kelime anlamlarını açarak bize öğrettiğiniz ve ödevimizi davranmamız için bize yardımcı olduğunuz için size çok teşekkür ederim başarılı cevaplarınızı her zaman takip ediyorum başarıda cevaplarınızı severek defterime geçiriyorum tüm derslerimde başarılı olmanın tek yardımcı sesini sizler sayesinde ödevlerimi severek ve kolay bir şekilde tamamlıyorum.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.