Ders Notları

Edison’un ampulü icadı günlük hayatta neleri kolaylaştırmıştır?

4. Sınıf Fen Bilimleri Edison’un ampulü icadı günlük hayatta neleri kolaylaştırmıştır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Edison’un ampulü icadı günlük hayatta neleri kolaylaştırmıştır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Edison ampulü icat etmesiyle etrafımızı daha kolay bir şekilde aydınlatacağımız aydınlatma araçlarının üretilmesine ön olmuştur. Bu icat teknolojinin gelişimi ile de daha farklı haller almış ve gelişme göstermiştir. Şimdiki kullandığımız aydınlatma araçları ise ampulün icadı ile gelişmiştir. Hayatımız da da büyük önemi vardır.


Edison’un ampulü icadı günlük hayatta neleri kolaylaştırmıştır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Edison 1879 yılında elektrik ampulü icat etmiştir. Edison’un icadı ile ampul yapımında gelişme olmuştur. Edison’un ampulü yeni ampullerin gelişiminde büyük öncü olmuştur. Ampulün hayatımız da büyük yeri vardır. Etrafı aydınlatmak için kullandığımız bu araç günümüz de gelişme göstermiş ve daha iyi bir hale gelmiştir. Karanlık olduğu zaman çevremizdeki nesneleri görmemize yarar ve nereye gittiğimizi görebiliriz. Bundan dolayı aydınlatma araçları hayatımız için önemlidir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Tarihin en büyük icatlarından biri olan edison’un icat ettiği ampul sayesinde günlük hayatımızda aydınlatma gibi temel ihtiyacımızı karşılamak dayız. Günlük hayatımızda şöyle bir baktım o zaman evlerimizde okullarımızdan sokaklarımızda birçok kurum ve kuruluşta aydınlatmak için kullanmış olduğunuz ampullerin ne kadar pratik ne kadar rahat ve ne kadar elverişli olduğunu görebiliyoruz. Aydınlatma araçları günlük hayatımızın bir parçası haline gelmiştir ampul karanlığı aydınlatmak amacıyla kullanılan ve en güzel icatlardan biri olarak sayılmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.