El sanatlarıyla ilgili ne biliyorsunuz? | Forum Sayfa Cevapları

El sanatlarıyla ilgili ne biliyorsunuz?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe El sanatlarıyla ilgili ne biliyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


El sanatlarıyla ilgili ne biliyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :El sanatları bir milletin kültür mirasıdır. Bizim kültürümüz içerisinde bulunan el sanatları türk tarihinin ve kültürünün izlerini taşıyan, işleme, süsleme gibi el emeği ile yapılan incelikli ve büyük eserlerle işlenen sanat eserleridir. El sanatları ince zevkin, göz nurunun, el becerisinin, uzun bir sabrın gönlünden geçen vede düşünceleri ile el becerileri ile de elindeki maddeye bunu işleyen, zanaatkar kişilerce yaratılır.


El sanatlarıyla ilgili ne biliyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :El sanatları Türklerde tahta oymacılığı, sedef kakmacılığı, iğne oyası, nakış, halı, kilim, cam işçiliği, çinicilik, minyatür süsleme, yaldız gibi dalların hepsi el sanatlarına girer.

El sanatlarının yapımı her ne kadar ekonomik ve iklim şartlarına bağlı olsa da Anadolu, el sanatları, gelenekler ve görenekleri ile maziye bağlılığı ortaya koyar. Halı sanatı bir el sanatıdır. Halıcılık sanatının ilk doğuşu insan oğlunun ısınma sorunu ile ortaya çıkmıştır. Bulundukları ortamı daha sıcak tutabilmek için halıcılık sanatını doğurmuşlardır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

El sanatlarıyla ilgili ne biliyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!