El sanatlarıyla uğraşmak insanlar için neden önemlidir? Sınıfça konuşunuz. | Forum Sayfa Cevapları

El sanatlarıyla uğraşmak insanlar için neden önemlidir? Sınıfça konuşunuz.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe El sanatlarıyla uğraşmak insanlar için neden önemlidir? Sınıfça konuşunuz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


El sanatlarıyla uğraşmak insanlar için neden önemlidir? Sınıfça konuşunuz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Toplumların kendi kültürleri ile ve gelenekleri ile özleşen tarihsel motifleri olan, halk arasında yapılarak günümüze kadar gelmiş, sanat dallarına ait ürünlerin bugünde yapılmasına, devam edilmesine olarak adlandırabiliriz.


El sanatlarıyla uğraşmak insanlar için neden önemlidir? Sınıfça konuşunuz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Türk toplumu Orta Asya ‘dan başlayarak günümüze kadar pek çok alanda el sanatları ortaya koymuşlardır. Büyük bir millet olan Türk toplumu zengin bir arşive sahiptir. Bu eserler bugüne kadar yaşamış  kültürün pek çok etkisi görünmektedir.

Anadolu’da tüm kültürlerin bir birikimi bulunmaktadır. Bu bizim ortak mirasımızdır. Geçmişten günümüze kadar kalmış olan tüm el sanatları başlıca dokuma sanatları, işleme sanatları, örgü sanatları, madencilikle ilgili sanatlar, ağaç oyma işleme sanatları, taş işleme sanatları, dekoratif sanatlar, deri ile yapılan sanatlar olarak gruplandırabiliriz.

El sanatları insanın kendi iç dünyasındaki hassasiyetlerinin dışa yansımasıdır. Sanat ile uğraşan insanlar kendimi ifade etme imkanı buldukları için kişilik olarak, çok daha rahat, kendine güvenen, kendine özgün düşünceleri ve fikirleri olan ince ruhlu insanlardır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

El sanatlarıyla uğraşmak insanlar için neden önemlidir? Sınıfça konuşunuz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!