Ders Notları

Elektriğin olmadığı dönemlerde insanlar, aydınlanma ve ısınma amacıyla hangi araç gereçleri kullanıyordu?

3. Sınıf Fen Bilimleri Elektriğin olmadığı dönemlerde insanlar, aydınlanma ve ısınma amacıyla hangi araç gereçleri kullanıyordu? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Elektriğin olmadığı dönemlerde insanlar, aydınlanma ve ısınma amacıyla hangi araç gereçleri kullanıyordu? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Elektriğin olmadığı dönemlerde insanlar, aydınlanma ve ısınma amacıyla kullandıkları araç gereçlere örnekler olarak gaz lambası, mum, soba, meşale gibi araç ve gereçleri kullanıyorlardı.


Elektriğin olmadığı dönemlerde insanlar, aydınlanma ve ısınma amacıyla hangi araç gereçleri kullanıyordu? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Elektriğin olmadığı dönemlerde insanlar, aydınlanma ve ısınma amacıyla kullandıkları araç ve gereçler şunlardır ;

  1. Gaz Lambası,
  2. Meşale,
  3. Mum,
  4. Soba
  5. Su buharı

gibi araç ve gereçlerden kullanıyorlardı.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Elektriğin ve elektronik eşyaların olmadığı dönemlerde insanlar aydınlanmak ve ısınmak için mumları lambaları ve şömineleri sobaları kullanmaktaydı. Eskiden insanlar yemek yapmak için ya soba ya da tandır gibi yapılarda yemeklerini ve ekmeklerde pişirilirdi. İnsanlar güneş ışığından faydalanabilmek için çok erken saatlerde uyanıp işlerini erkenden bitirirler di. Ayrıca gaz lambaları meşaleler sayesinde de insanlar aydınlığına biliyorlardı.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.