Ders Notları

Elektrik ihtiyacımızı karşılamak için hangi kaynakları kullanırız? Tartışalım.

4. Sınıf Fen Bilimleri Elektrik ihtiyacımızı karşılamak için hangi kaynakları kullanırız? Tartışalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Elektrik ihtiyacımızı karşılamak için hangi kaynakları kullanırız? Tartışalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Elektrik ihtiyacımızı karşılamak için birçok enerji kaynağından yararlanarak elektrik enerjisi üretilebilmektedir.

Bunlar termik santraller hidroelektrik santralleri nükleer santraller güneşe enerji santralleri rüzgar enerji santralleri sayılabilir. unların içerisinden doğayı ve çevreyi en iyi şekilde koruyabilen Yeşil Enerji niteliğindeki güneş enerjisi rüzgar enerjisi ve hidroelektrik enerjileri sayılabilir.


Elektrik ihtiyacımızı karşılamak için hangi kaynakları kullanırız? Tartışalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Elektrik ihtiyacını karşılamak amacıyla yenilenebilir enerjiden ve de yenilemez enerjilerden faydalanılabilir. Bu enerji haklarının içinde insanlar tarafından artık tercih edilen enerji çeşidi yenilenebilir enerjidir.

Bu enerjiler dünyada tükenmeyen sonsuz olan kaynakların kullanılmasıyla oluşturulmaktadır yenilebilir. Enerjiler rüzgar enerjisi güneş enerjisi jeotermal enerji denizlerdeki dalgaların enerjisi olarak sayılabilir. Özellikle Avrupa ülkelerinin son yıllarda fosil enerjiye karşı yeşil enerji sloganı ile başlattıkları güneş enerjisi ve de rüzgar enerjisi santralleri sayesinde fosil yakıtlar kullanılmadan elektrik enerjisi üretilmektedir.

Bu enerji çeşidi dünyamıza zarar vermediği için Çevre kirliliğine yol açmadığı için insanlar ve devletler tarafından tercih edilmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Evlerimizde okullarımızda işyerlerimizde iletişim ve ulaşım kurarken hastanede yere gittiğimiz zaman sağlık alanında ve toplu bir şekilde kullanır oldu mu onların hepsini de elektriğe ihtiyaç duyarız elektrik su gibi temel bir ihtiyaç haline gelmiştir elektrik sayesinde sokak lambaları nasıl yanar elektrik sayesinde aydınlanma gibi temel ihtiyacımızı karşılarız Ayrıca elektrik sayesinde akıllı telefon araması tabletleri ve bilgisayarlarımızda çalışma imkânına sahip olabiliyoruz Ayrıca elektriğin olmadığı bir ortamda genel ağ ve internete sahip olamayız elektrik elbetteki günlük hayatımızda ve teknolojinin sahip olduğumuz bu dünyada oldukça vazgeçilmez bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.