Elektrik kesildiğinde can ve mal kaybının oluşabileceği yerlerde elektrik kesintisine karşı ne gibi önlemler alınır?


Fen Bilimleri Öğretmeni

3. Sınıf Fen Bilimleri Elektrik kesildiğinde can ve mal kaybının oluşabileceği yerlerde elektrik kesintisine karşı ne gibi önlemler alınır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Elektrik kesildiğinde can ve mal kaybının oluşabileceği yerlerde elektrik kesintisine karşı ne gibi önlemler alınır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Elektrik kesintilerine can ve mal kaybının yaşanabileceğini yerler : hastaneler veya trafiğin aktığı yerler veya alışveriş merkezlerinin. Bu yerlerde hastane ve alışveriş merkezlerinde jeneratör sistemleri otomatik olarak devreye girerler.

Trafiğin aktığı şehir merkezlerinde ise yol ışıkları solar enerji sistemi dediğimiz güneş enerjisi ile şarj olan güneş pillerinden faydalanarak trafik ışıklarının kapanmasını engellemiş olur.


Elektrik kesildiğinde can ve mal kaybının oluşabileceği yerlerde elektrik kesintisine karşı ne gibi önlemler alınır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Hastaneler insanların tedavi gördüğü önemli hayatı durumların yaşandığı yerlerdir. Bu yerlerde elektrik sayesinde çalışan önemli cihazlar bulunmaktadır. Herhangi bir elektrik kesintisine insanlar canlarından olabilirler.

Onun için bu yerlerdeki elektrik sistemlerine jeneratörlerle veya güç kaynaklarıyla destek verilmektedir. Herhangi bir elektrik kesintisine bu sistemler anında devreye girerek sorun yaşanmadan sistemin devam etmesini sağlar.

Alışveriş merkezleri veya şehir merkezlerindeki ışıklı levhalar ve trafik ışıkları mala zarar gelmemesi için yine jeneratör veya trafik ışıklarında güneş enerjisi kullanılarak insanların alışveriş yapmaları sağlanarak mal zararı ortadan kalkmış olur.

Ayrıca trafik lambalarının kapanmaması hem insanların madi zararlarını hemde canlarını korumuş olur. Trafik kazaları olmasını önlemiş olurlar.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Elektrik kesildiğinde can ve mal kaybının oluşabileceği yerlerde elektrik kesintisine karşı ne gibi önlemler alınır?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Elektrik kesintisinin can ve mal kaybına sebep olduğu yerlerden biri hastaneler yardım kuruluşları ve işyerleri olabilir. Elektrik kesintisi Ayrıca çok uzun süre kaldığı zaman evlerimizde bulunan dondurucuların ve buzla bunların içinde bulunan ürünlerin çürümesi veya edilmesine de sebep olabilir. Hastanelerde evlerde işyerlerinde ve birçok kuruluşlarda elektrik kesintisinin önüne geçmek amacıyla jeneratörler kullanılmaktadır. Özellikle hastaneler gibi can kaybına sebep olabilecek veya ameliyatlar sırasında elektrik kesintisi önüne geçebilmek için büyük jeneratörler kullanılıyor. Elektrik kesintisi önümüzde çok fazla olmamakla beraber kesildiği zaman önlemlerin hızlı ve aktif bir şekilde alınabileceği bir zamandayız
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!