Elektrik olmadığında yaşantımızın nasıl olacağını düşünelim. Bu durumda ne gibi zorluklarla karşılaşırdık? | Forum Sayfa Cevapları

Elektrik olmadığında yaşantımızın nasıl olacağını düşünelim. Bu durumda ne gibi zorluklarla karşılaşırdık?


Fen Bilimleri Öğretmeni

4. Sınıf Fen Bilimleri Elektrik olmadığında yaşantımızın nasıl olacağını düşünelim. Bu durumda ne gibi zorluklarla karşılaşırdık? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Elektrik olmadığında yaşantımızın nasıl olacağını düşünelim. Bu durumda ne gibi zorluklarla karşılaşırdık? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Elektrik dünyamızı değiştiren en büyük icatlar bu icat sayesinde günümüzde kullandığımız teknoloji ve günümüz dünyası oluşmuştur.

Elektrik teknolojinin kaynağıdır elektrik enerjisi olmadan bugünkü kullandığımız binalara merdivenlerle çıkmak zorunda kalıp geceleri karanlıkta oturur. Uzakta velisi ile haberleşmek için mektuplaşmak zorunda kalırsınız herhangi büyük bir ameliyat gerektiren bir rahatsızlığınız da doktorlar bunu gerçekleştiremezdi.


Elektrik olmadığında yaşantımızın nasıl olacağını düşünelim. Bu durumda ne gibi zorluklarla karşılaşırdık? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Elektriğin keşfi dünyamızın bugünkü hale gelmesini sağlayan en büyük etmendir. Elektrik sayesinde bugün kullandığımız teknolojik aletler icat edilmeyen başlamıştır.

Hayatımızın bir parçası olmuştur. Elektrik olmasaydı büyük olasılıkla bugünkü evimizde kullandığımız aydınlatma ampulleri yerine gaz lambaları veya mumlar kullanılıyor olacaktık. Sokak aydınlatmaları aynı şekilde olacak haberleşme eskisi gibi atlarla posta güvercinleri ile gerçekleşecekti.

Ülker arası uzun yolculuklar günlerce sürecek uçak gibi bir icat olmayacaktı. Bugün hastanelere gittiğimiz zaman vücudumuzun rahatsız olan yeri röntgen cihazları ile istedikleri gibi bakıp görebilmek Taylor bunun gibi sağlık teknolojileri gelişmemiş olacak insanlar bazı hastalıklardan haberdar olamayacak büyük ameliyatlar gerçekleştirilemeye çekti.

Yani hayatımız elektriğin keşfinden önceki hayata dönecek TV radyo telsiz gibi kitle iletişim cihazları dahi olmayacaktı.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Elektrik olmadığında yaşantımızın nasıl olacağını düşünelim. Bu durumda ne gibi zorluklarla karşılaşırdık?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak