Elektrik olmasa hayatınızda neler değişirdi? Yazınız. | Forum Sayfa Cevapları

Elektrik olmasa hayatınızda neler değişirdi? Yazınız.


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Elektrik olmasa hayatınızda neler değişirdi? Yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Elektrik olmasa hayatınızda neler değişirdi? Yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Elektrik olmasaydı, bugün yaşadığımız hayatın hiçbiri olmazdı.

Şehirler karanlık ekonomiler tarıma dayalı, haberleşme sistemi ilkel, ulaşım ise atlar veya buharlı taşıtlarla yapılıyor olurdu. Tıp bu kadar gelişmemiş, insanlar hala salgın hastalıklarla mücadele ediyor olurdu.


Elektrik olmasa hayatınızda neler değişirdi? Yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Elektrik olmasaydı hayatımız nasıl olurdu diye düşündüğümüzde zaman tünelinde geriye doğru gidecek olursak elektrik olmasaydı. Bugün kullandığımız İnternet ve cep telefonları olmazdı. Bilgisayar ve tv, radyo olmaz telgraf ve telefon icat edilmemiş olurdu. Yani kısacası iletişim cihazları olmazdı. Elektrik olmadığı için sanayi sektöründe kullanılan makineler buhar sistemiyle çalışacağı için daha  kaba, daha yavaş olacaktı. Seri üretim gerçekleşmezdi.

Elektrikli tren veya tramvay olmazdı. Kömürlü tren bile uzun tünellerden geçemeyeceği için tam olarak kullanılamazdı. Hala insanlar gaz lambası ile oturuyor, tıp bu kadar gelişmemiş, çok katlı binalar asansör olmadığı için olmayacaktı. Bunun dışında modern fizik, modern kimya, astro fizik olmadığı gibi atom parçalamayacak, fizik ve kimyanın birçok dalı olmayacaktı. Kısacası İnsanların bugün yaşadıkları hayatın neredeyse tamamı yok olmuş olacak çağlar atlanamayacak, insanlar gelişemeyecektir.

İnsanlar ulaşımda iletişimde çok geride kalacak dünyanın bir tarafında olan bir olaydan günler, haftalar, aylar geçtikten sonra haberdar olunacaktı. Elektrik dünyada ateşten sonra yapılmış en önemli buluştur. Tüm gelişmeler elektrik sayesinde yapılmıştır.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Elektrik olmasa hayatınızda neler değişirdi? Yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Ben aişe yazınız bir harika ellerinize sağlık arkadaşlar....
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Kopya Yasak