Ders Notları

Elektrik olmasaydı hava karardıktan sonra sokaklarda çevremizi görerek rahatça dolaşabilir miydik?

4. Sınıf Fen Bilimleri Elektrik olmasaydı hava karardıktan sonra sokaklarda çevremizi görerek rahatça dolaşabilir miydik? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Elektrik olmasaydı hava karardıktan sonra sokaklarda çevremizi görerek rahatça dolaşabilir miydik? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Elektrik olmasaydı hava karardığı zaman sokaklarda çevremizi büyük olasılıkla göremeyeceğizdir. Çünkü insanların gözleri karanlıkta görmeye alışık değildir elektriğin icadından önceki dönemde insanlar geceleri önlerini görebilmek için gaz lambaları mum meşale gibi aydınlatma araçlarını kullanarak gece ilerleyebilmek derlerdi.


Elektrik olmasaydı hava karardıktan sonra sokaklarda çevremizi görerek rahatça dolaşabilir miydik? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Elektrik olmadan hava karanlıktan sonra sokakta dolaşmamız büyük olasılıkla zor olacaktır.

Çünkü elektrik enerji kaynağımız olduğu için elektrik olmadan aydınlatma kaynaklarımız çalışmayacak ve de sokaklarımız karanlık içerisinde kalacaktır. Karanlıkta insanların gözleri görmeye Uygun olmadığı için hareket edemeyecektir.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Elektrik olmasaydı hava karardığı zaman aydınlanma gibi temel ihtiyacımızı karşılamak da zorlanırdık. Eskiden ampul gibi aydınlatma araçları olmadığı için ilkel aydınlatma araçlarını kullanırlardı bu aydınlatma araçlarında mum meşale ve gaz lambası gibi araçlar hap kullanımı zor hem de rahat değildi günlük hayatımızda elektriğin yardımı ve icadından sonra ampullerini cadı günlük hayatımızı aydınlanmayı kolaylaştırılmış ve aydınlatma ihtiyacımızı rahat konforlu bir şekilde karşılaşmışızdır.

  2. Merve dedi ki:

    Elektrik olmasaydı gece karanlık olduğu zaman sokaklarımızı aydınlatan sokak lambaları olmazdı ve karanlık bir şekilde gidiş geliş lerimize belirleyemez dik. Aydınlanmak sistemlerinden biri olan ve sokaklarımızı aydınlatan sokak lambaları sayesinde aydınlatmanın en güzel insanlarına sahip olabiliyoruz gece karanlığında önümüzü görmezken bu aydınlatma araçları sayesinde bir yerden bir yere giderken rahat ve hızlı bir şekilde gidebiliyor ve bu gibi insanlarla kendimizi daha konforlu bir şekilde daha rahat bir şekilde günlük yaşamımızda tamamlamaya destek olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.