Ders Notları

Elektrik olmazsa yaşamınızda ne gibi değişiklikler olur?

7. Sınıf Fen Bilimleri Elektrik olmazsa yaşamınızda ne gibi değişiklikler olur? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Elektrik olmazsa yaşamınızda ne gibi değişiklikler olur? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Elektriğin keşfedilmemiş olduğunu düşündüğümüz zaman evimizde oturup bir tuşla görüşüp, konuşabildiğimiz ailemize veya dünyanın bir ucunda olan yakınlarından bir haber yaşayacaktır. Uçaklar, arabalar olmayacak şehirler bu  kadar aydınlık olmayacaktı.


Elektrik olmazsa yaşamınızda ne gibi değişiklikler olur? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Elektrik keşfi ile dünyanın en büyük keşiflerinden bir tanesidir. Dünyayı değiştiren elektrik enerjisi günümüzde kullandığımız elektrikli tüm cihazların çalışmasını sağlamaktadır.

Bu cihazların olmadığını düşünürsek, insanların aydınlatmasından haberleşmesi sağlık sektörüne kadar hayatı kolaylaştıran birçok avantaj ortadan kalkacaktır. İnsanlar ilkel şekilde rüzgar ve Buharlı makineler kullanmaya devam edecek taşıtların kullandığı elektrikli motorlar icat edilemeyecekti.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Elektrik yaşamımızda olmasaydı öncelikli aydınlanmak gibi temel ihtiyacımız olan ampullerin çalışması imkansız olurdu. Bunun yanı sıra elektrik olmasaydı evimize kullanmış olduğunuz teknolojik aletlerin hiçbirinden faydalanamazdik. Ayrıca elektrik günlük hayatımızda sağlık eğitim teknoloji ulaşım iletişim gibi birçok alanda olduğu için bu gibi insanların kısıtlandığını veya hiç olmadığından gözlemleyebilir dik. Elektriği alıştırma şu dönemde elektriğin bize için ne kadar faydalı olduğunu çevrenizde gözlemleyerek görebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.