Ders Notları

Elektrik, su, temizlik malzemeleri ve okula ait ders araç gereçleri kullanılırken nelere dikkat edilmelidir?

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Elektrik, su, temizlik malzemeleri ve okula ait ders araç gereçleri kullanılırken nelere dikkat edilmelidir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Elektrik, su, temizlik malzemeleri ve okula ait ders araç gereçleri kullanılırken nelere dikkat edilmelidir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Elektrik, su ve temizlik malzemeleri yanlış ve dikkatsiz kullanıldığı zaman bizlere zarar verebilir. Bu tür malzemeleri kullanırken her zaman dikkatli olmalı veya bir büyüğümüzden yardım istemeliyiz.


“Elektrik, su, temizlik malzemeleri ve okula ait ders araç gereçleri kullanılırken nelere dikkat edilmelidir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Elektrik, su ve temizlik malzemeleri kullanmayı bilen kişiler tarafından kullanılmalıdır. Bu tür malzemeler yanlış yerlerde ve zamanlarda kullanılırsa kişilere zararlar verebilir. Okula ait ders ve araç gereçlere de aynı özenle yaklaşmalıyız. Bu tür araç gereçler bizlerin eğitimini en iyi şekilde alması için vardır. Bu sebepten dolayı söz konusu malzemeleri kullanırken bilinçli olmalı ve verimli kullanmalıyız.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Elektrikli bir araç kullandığımız zaman elektrikli aracı düzgün bir şekilde ve dikkatli bir şekilde kullanmaya çalışmalıyız çünkü elektrik çarpması durumunda elbette ki ciddi yaralanmalar ortaya çıkabilir aynı şekilde evimizde kullanmış olduğumuz tüm araç gereçleri kullanırken dikkatli olmak gerekir bunların kullanma kılavuzunu okuyarak ya da büyüklerimizden yardım alarak kullanabileceğimizi söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.