Ders Notları

Elementlerle ilgili çeşitli kaynaklardan araştırma yapınız.

7. Sınıf Fen Bilimleri Elementlerle ilgili çeşitli kaynaklardan araştırma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Elementlerle ilgili çeşitli kaynaklardan araştırma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Element olarak Kurşun ses titreşimini emici özelliği olarak ses yalıtımında kullanılan bir elementtir civalı termometre barometre ve benzeri aletin yapımların kullanılarak sokak lambalarının ve insan lambalarının yapılmasını sağlar platin laboratuvar kapının yapımında tıp alanında ve sıcaklığının yüksek ortamlarda olduğu elektrik fırınlarda platin kullanılmaktadır.


Elementlerle ilgili çeşitli kaynaklardan araştırma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Kurşun : Ses titreşimini emici özelliğine sahip olan Kurşun genel olarak radyasyon kalkanı olarak ve kurşun kristal cam üretimine kullanılan önemli bir elementtir.

Cıva: Termometre barometre ve benzeri aletler yapımında kullanılan civa sokak lambaları ve floresan lambalarının iyi bir şekilde sıcaklarda yanması için kullanılmaktadır.

Platin:  Yüksek sıcaklığa dayanıklı olan platin laboratuvar kapılarının yapımında tıp alanında ve yüksek sıcaklıklarda çalışan elektrikli fırınların yapımında platinler den yararlanılmaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 7. Sınıf fen bilimleri ders kitabı mızda maddenin yapısı maddenin doğal yapısı maddenin doğada bulunduğu haliyle ve maddelerin çevremizde gördüğümüz tüm maddeleri elementlerin ve bileşiklerin e göre ayrılmamız elbetteki fen bilimleri dersindeki araştırmak konumuzla daha iyi ve daha yakın bir şekilde öğrenmek mümkündür. Elementlerden 3 tane örnek vermek gerekirse hidrojen helyum ve ve karbon maddelere örnek olarak.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.