Ders Notları

Elimizdekileri başkalarıyla paylaşmak toplumda nasıl bir etki yaratır? Düşüncelerinizi nedenleriyle anlatınız.

6. Sınıf Türkçe Elimizdekileri başkalarıyla paylaşmak toplumda nasıl bir etki yaratır? Düşüncelerinizi nedenleriyle anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Elimizdekileri başkalarıyla paylaşmak toplumda nasıl bir etki yaratır? Düşüncelerinizi nedenleriyle anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: İnsanları mutlu eder. İnsanlar birbirlerine güvenirler  ve herkes birbirine yardım etmeye başlar. Böylece fakir insanlarda darda kalan insanlarda herkes el ele vermiş olur.


Elimizdekileri başkalarıyla paylaşmak toplumda nasıl bir etki yaratır? Düşüncelerinizi nedenleriyle anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Bu toplumu birbirine kenetler. Elimizdekini paylaşırsak , paylaştığımız insan paylaşmak ister ve bize ikramda bulunur. Bizleri gören insanlarda böyle olmak isterler ve kendileri de böyle yapar. Böylece her gören kişi bundan etkilenir ve insanlar birbirlerine daha çok yardım etmeye başlarlar. Buda herkesin birbiri ile yardımlaşmada bulunduğu sağlam bir toplum ortamı demek olur. Böyle bir toplumda iyilik çok olur, insanlar mutludur ve huzurludur. İnsanlar saygıyla ve güzellikle birbirlerine yaklaşırlar. Çok güzel bir ortam olmuş olur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Elimizdekini paylaştığımız ama ve bunu başkası gördüğü zaman elbette ki aynı şekilde o da paylaşmanın güzelliğine varır. Paylaşmak ve yardımlaşma ve dayanışma çerçevesinde olduğu zaman toplum arasındaki huzuru ve mutluluğu destekler. Paylaşmak her zaman mutluluk vericidir bunun için insanlar birbirine karşı her zaman paylaşımlı olmalıdır paylaşım sevgiyi saygıyı hoşgörüyü ve iyilikleri beraberinde getirir bir toplumda yardımlaşma ve dayanışma paylaşma üzerinde olmalıdır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.