Ders Notları

En sevdiğiniz hayvan hangisidir? Nedenleriyle açıklayınız.

3. Sınıf Türkçe En sevdiğiniz hayvan hangisidir? Nedenleriyle açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


En sevdiğiniz hayvan hangisidir? Nedenleriyle açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

En sevdiğim hayvanlar köpekler ve kuşlardır. Köpekler sürekli olarak sahiplerine sadakat sahibi ve kuşlarında sesleri çok güzeldir.


En sevdiğiniz hayvan hangisidir? Nedenleriyle açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bütün hayvanları çok severim. Ancak aralarında serçe, bülbül ve köpekleri daha çok severim. Kuşların seslerini çok güzel ve kendilerinin tüyleri çok güzel olduğundan dolayı çok hoşuma gidiyor. Köpekler ise ; sahiplerinin ailesine çok sadık oldukları ve bizleri tehlikelere karşı korudukları için ve tabiisi mahsum oldukları için onları çok severim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. En sevdiğim hayvanlar kediler ve köpekler dir. Kedilerin masum bakışları ve sevimli davranışları beni çok mutlu eder özellikle yavru kedilerin yapmış olduğu hoş ve sempatik davranışlar beni çok mutlu ediyor aynı şekilde köpeklerin bakışları tüyleri insanlara karşı empati kurmaları beni onlara daha çok yakınlaştırıyor kedi ve köpekler hem evcil hem de sokak hayvanı olarak yaşayabilirler bu hayvanlar hem özel hem güzeldir. Sokak hayvanlarına karşı her zaman kibar ve anlayışlı olmalıyız sokak hayvanları aynı insanlar gibi duyguları özel olan hayvanlar olduğu için onlara yaklaşırken dikkatli ve nazik olmalıyız onları kıracak üzecek ya da zarar verecek davranışlardan uzak kalmalı onlara sahiplendiğimiz zaman asla bırakmamalıyız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.