En sevdiğiniz hayvanlar hangileridir? | Forum Sayfa Cevapları

En sevdiğiniz hayvanlar hangileridir?


Türkçe Öğretmeni

‎4. Sınıf Türkçe En sevdiğiniz hayvanlar hangileridir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


En sevdiğiniz hayvanlar hangileridir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Hayvanlar arasında ayrım yapamam hayvanların hepsini çok severim. Evimizde de bir kedimiz var, onunla beraber yaşamak çok güzel bir şeydir. Normalde de sürekli belgeseller izlerim.en çok ilgimi çeken tv programlarındandır. Yaşadığımız yerde hayvanat bahçesi var oraya da sürekli arkadaşlarımla ziyarete gider, güzel vakitler ve eğlenceli vakitler geçiririz.

Ara ara marketten mama alıp sokaktaki kedilere de mama yediririm evden kaplara süt doldurup kapının önüne bırakırım gelip içmeleri için. Sahile çıktığımızda simit ve satılan kul yemlerinden alıp onlara veririm. Ben bütün hayvanları severim ve onlara elimden geldiği kadarıyla yardım ederim. Onlarında beni sevdiğinin farkına varıyorum sevgi karşılıklıdır. Sokağımızdaki kediler köpekler beni görünce kucağıma atlıyorlar bu benim için en büyük sevgidir.


En sevdiğiniz hayvanlar hangileridir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Hayvanların çoğuyla aram iyidir, hemen hemen hepsini severim. Hayvan sevgisini karşımdaki kediye köpeğe kuşa tavuğa da hissettirdiğimi düşünürüm.Sokakta yaşayan hayvanlar için mamalar alıp onlara yediririm. Mahallemizdeki kediler için arkadaşlarımızla toplanıp onlara kartondan ev yaptık, artık gün boyu gezip akşamları orada yatıyorlar, mama kapları yaptık onlar için harçlıklarımızı biriktirip onlara mama alıp yediriyoruz.kuşlar için yem alıyoruz, evdeki kırıntıları toplayıp, ekmekleri ıslayıp kuşlara veriyorum.Arkadaşlarımla sürekli hayvanat bahçesi gezilerine gider orada güzel keyifli vakitler geçiririz.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

En sevdiğiniz hayvanlar hangileridir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!