Ders Notları

En sevdiğiniz kişiler kimlerdir? Bu kişileri neden seviyorsunuz?

4. Sınıf Türkçe En sevdiğiniz kişiler kimlerdir? Bu kişileri neden seviyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


En sevdiğiniz kişiler kimlerdir? Bu kişileri neden seviyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

En sevdiğim kişiler annem babam ve kardeşimdir. Çünkü annem babam ve kardeşim beni karşılıksız bir şekilde beklenti içinde olmadan sever korur ve sürekli olarak bana yeni şeyler yürüyerek korumamız sağlarlar.


En sevdiğiniz kişiler kimlerdir? Bu kişileri neden seviyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

En Sevdiğim kişiler dostlarım ve ailem olarak ifade edebilir. En çok sevdim kişiler arasında Annem ve babam ve kardeşim gelmektedir.

Çünkü bunlar karşılıksız bir şekilde beni sever ve korurlar.  Dostlarımı ise beni aynı şekilde korur ve karşılıksız bir şekilde yanımda durur duygularımı paylaşıyorum ve bana yardımcı oldukları için bunları çok severim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. En sevdiğimiz kişilere elbette ki bizi en seven kişilerdir. En sevdiğimiz kişiler genellikle bizi koşulsuz ve karşılıksız bir şekilde seven anneye babalarımız dır. Ayrıca dedelerimiz ninelerimiz akrabalarımıza arkadaşlarımız öğretmenlerimiz de çok sevebiliriz. Öğretmenlerimizi de anne ve babalarımız gibi sevebiliriz Ayrıca sınıfta bulunan arkadaşlarımız da en sevdiğimiz dostlarımız olabilir arkadaşlarımızı akrabalarımızı öğretmenlerimize anlayıp babalarımızı severken saygılı olmayı asla unutmamalıyız sevginin yanında saygı hoşgörü her zaman bulunmalıdır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.