Ders Notları

En sevdiğiniz oyunun kurallarını anlatınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi En sevdiğiniz oyunun kurallarını anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


En sevdiğiniz oyunun kurallarını anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

En sevdiğim oyunun isim şehir olarak söyleyebilirim.

Isim şehir oyununda en az 2 kişiyle oynanmak da beraber buraya 1 adet isim şehir eşya bitki hayvan ve sanatçı yazılarak harfle ilgili olan bilgiler açılır.

Benzer bilgileri yazan kişiler 5 puan farklı bilgiler yazan kişiler s10 puan alarak en sonunda puanlar toplanır ve bir belirlenir.


En sevdiğiniz oyunun kurallarını anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

En sevdiğim oyun futboldur.

Futbolda sahaya 11 er kişi olarak toplamda 22 kişi sahaya çıkmaktadır. Sert müdahalelerde Pal olmakta aşırı sert durumlarda ise sarı ve Kırmızı kartlar verilmektedir.

Iki direk arasında var olan Kalenin içerisine top girdiği zaman gol sayılır ve Karşı takım 1 puan elde eder.

Savunmanın arkasındaki oyuncuya top atıldığı zaman ofsayt olur ve serbest vuruş kullanılır.

Oyun esnasında top çizgi Kalidren çizgisinden geçtiği zaman korner yan çizgilerden geçtiği zaman ise Taç atışı kullanılır.

Takımlar 45 dakika ilk yarı ve 45 dakika ikinci yarı olmak üzere toplamda 90 dakika futbol sahasında saygı ve sevgi çerçevesinde mücadele ederek zaman geçirirler.

Takılmak kazandıkları zaman 3 puan berabere kaldıkları zaman 1 puan ve kaybettikleri zaman hiçbir puan almazlar.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. En sevdiğim oyunlara örnek vermek gerekirse elbette ki buna yerden yüksek oyununun örnek olarak verebilirim yerden yüksek oyunda oynadığımız zaman arkadaşlarımızla beraber yerden yüksekte olan bölgeleri tercih ederek ebenin bizi yakalanmaması için koşarak yerden yükseğe çıkmalı ve orada onu bekleyerek oyunu tamamlayabiliriz. Yerden yüksek oyunu oynamak için birkaç arkadaşa ihtiyaç duyarız bu arkadaşlarla öncelikle bir ebe seçilerek Diyar oyun arkadaşlarımızın yerden yükseğe çıktığını da ne belli yemeyiz onları bekleyerek yerde oldukları zamanı kullanmalı ve böylece onları ebelere kolları ne bu olmalarını sağlamalıyız. Tüm oyunlarda olduğu gibi bu oyunda da kurallar vardır bu kurallara güzel şekilde oynadığımız zaman arkadaşlarımıza Güzel zaman geçiririz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.