Ders Notları

En sevdiğiniz yiyecek veya içecek hakkında bir hazırlıklı konuşma planlayınız.

6. Sınıf Türkçe En sevdiğiniz yiyecek veya içecek hakkında bir hazırlıklı konuşma planlayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Benim en sevdiğim yiyecek patates kızartması ve kola. Hem kolay yapımı hem de tadı sebebi ile bana çok cazip geliyor. Kola ise sıcak yaz günlerinde serinletici harika bir içecek. Annemin her gün yapsa sıkılmayacağım tek besin maddesi bu sanırım. Tek sıkıntısı yağlı olduğu için sivilce yapıyor olması.


En sevdiğiniz yiyecek veya içecek hakkında bir hazırlıklı konuşma planlayınız.
“6. Sınıf Türkçe Kitabı Ata Yayıncılık Sayfa 227 Cevapları”

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    En sevdiğim yiyeceklerden biri annemin yaptığı ve severek özellikle kış aylarında içmiş olduğu tarhana çorbası Iğdır. Tarhana çorbası hastalandığım zaman veya kuşum çok fazla dediğim zaman içerek azından bir çorbadır geleneksel olarak yapılan bir yemek olarak da bilinmektedir tarhana çorbası annem çok güzel yapar yazın kurutmuş olduğu tarhanaları kışın biz de bir şeyler çorba haline getirir en çok sevdiğim yemeklerden biri tarhana çorbası olarak bilinir Ayrıca köfte ve makarnayı oldu çocuk severim köftenin yanında Makarna çok güzel bir yemek oluyor ve annem bu yemeği çok güzel yapıyor.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.