Enerji kaynaklarının canlı yaşamı üzerinde nasıl bir etki yaptığını düşününüz.


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Günümüzde enerji üretiminde kullanılan kaynakların genel özellikleri aşağıdaki tabloda verilmiştir. Bu özelliklere göre enerji kaynaklarının canlı yaşamı üzerinde nasıl bir etki yaptığını düşününüz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Yenilenmeyen kaynaklar sürekli olarak toprak üstünde ve toprak altında canlılara zarar vererek doğal ortamı tahrip etmektedir. Denizleri kirleterek temiz su kaynakları sürekli olarak azalmakta ve doğada yaşayan canlılar da temiz su sıkıntısı çekmektedir. Bunların sonucunda var olan ekosistem zarar görmektedir.
Yenilenebilir enerji kaynakları doğa dostu olarak kabul edilmektedir. Enerjinin temiz olması ve doğaya zarar vermemesi açısında doğal yaşama büyük bir katkı sağlamaktadır. Ayrıca bu kaynaklar sürekli olarak devam etmesi açısından da büyük bir yarar olarak görülmektedir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Enerji kaynaklarının canlı yaşamı üzerinde nasıl bir etki yaptığını düşününüz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Doğal çevreye verilen zararlar tüm canlıları etkilemektedir örneğin Doğal çevrede bulunan bitkiler ve hayvanlar zarar gördüğü zaman insanlarda orantılı bir şekilde zarar görür Doğal çevrenin temiz tutulması insanlar teknoloji ile beraber ve sanayideki gelişmeler ile beraber doğal çevreye verdiği zararları ne kadar aza indirirler sev beni ne kadar bu kaynakları tasarruflu ve bilinçli bir şekilde kullanırlarsa doğal çevre ve insanlar elbette ki daha temiz daha yaşanılabilir dava daha güvenilir ortamlarda yaşayabilecekleri ne söyleyebiliriz bu gibi durumlarla karşılaştığımız zaman oluşabilecek olumsuzluklara gözümüzde de görebiliriz bu konuda verdiniz örnekleri çok beğenerek okudum bu konuda bilinçlenmesi ve bilgi sahibi olmamıza yardımcı olunuz size çok teşekkür ederim.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!