Ders Notları

Engelli insanlar günlük hayatta ne gibi sorunlar yaşıyorlar? Bu sorunlara çözüm öneriniz nelerdir?

4. Sınıf Türkçe Engelli insanlar günlük hayatta ne gibi sorunlar yaşıyorlar? Bu sorunlara çözüm öneriniz nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Engelli insanlar günlük hayatta ne gibi sorunlar yaşıyorlar? Bu sorunlara çözüm öneriniz nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Engelli insanlar günlük hayat içerisinde genellikle ulaşım konusunda birçok zorluk çekmek ile beraber alışverişlerinde evlerine girerken ve kaldırıma park etmiş arabalarda ulaşımlarını zorlaştırdığı için bu tip sorunlarla karşı karşıya geldiklerini ifade edebiliriz. Bu tür sorunlar insanların daha iyi bilinçlendirilmesi ve insanların dayanışma ve yardımlaşma duygusuna sahip olması sonucunda kolay bir şekilde çözebileceğini inanıyorum.


Engelli insanlar günlük hayatta ne gibi sorunlar yaşıyorlar? Bu sorunlara çözüm öneriniz nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Engelli insanlar günlük hayat içerisinde eğitim ulaşım Sağlık insanlarla iletişim konusunda birçok sorunlar çektiğini söylememiz mümkündür.

Bu tür sorunların ortadan kaldırılabilmesi için engelli insanların kolay bir şekilde ulaşabileceği eğitim olanaklarının sağlanması İnsanların en iyi şekilde bilinçlendirilir ek engelli insanlara karşı davranışlarını düzeltmeleri onlara yardımlaşma ve dayanışma çerçevesinde birçok yardım etmeleri güzel bir şekilde güzel ahlaklı davranmaları güzel sözler söylemeleri ve onların kolay bir şekilde ulaşımda hayatlarını devam ettirebilmesi için gerekli Yollar ve altyapının yapılması büyük önem arz etmektedir.


 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Engelli insanlar hayatı boyunca ve günlük yaşamlarında birçok sorunla karşı karşıya kalabilirler. Örneğin alışveriş yaparken kişisel bakımlarını yaptıkları zaman gezmeye gittikleri zaman hastaneye gittikleri zaman ya da yolda yürüdükleri zaman bile farklı sıkıntılarla ve farklı sorunlarla karşı karşıya kalabilirler. Böyle durumlarda biz bize düşen birçok görevler ve sorumluluklar vardır. Engelli insanların yanında bulunmak manevi destek vermek sıkıntılarını paylaşmak bizi hem mutlu eder hem de onlara destek verir. Elimizden geldiği kadar çevremizde gördüğümüz engelli insanları yardımına koşmalıyız.

  2. Otobüse özel şeyler yerletirebilir kaldiram rampa koyarız binalara asansör engellire özel araba yapcaz yani yardım edicez bunlar

     

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.