Ders Notları

Engelli insanların günlük yaşantıda karşılaştıkları zorlukları arkadaşlarınızla tartışınız.

7. Sınıf Türkçe Engelli insanların günlük yaşantıda karşılaştıkları zorlukları arkadaşlarınızla tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Engelli insanların günlük yaşantıda karşılaştıkları zorlukları arkadaşlarınızla tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Engelli insanların günlük yaşantıda diğer insanlardan kaynaklanan ve yapısal olarak birçok Düşünsel olarak engelli insanlar düşünmeyen insanlardan dolayı hayatta birçok zorluk çektiklerini söyleyebiliriz.

Engelli insanların günlük yaşantısında karşılaştıkları sorunlar Örnek vermek gerekirse merdivenlerde çıkamadıkları gerektiren falan yapılmadı kları Işıklı cihaz ve yollarda engelliler için uyarı ve düğmelerinin olmadığı insanlar tarafından bilinçsiz bir şekilde Kaldırıma park edilen araçlar yüzünden Yollarına devam edip etmedikleri edemedikleri gibi birçok sorunlar ifade edilebilir.


Engelli insanların günlük yaşantıda karşılaştıkları zorlukları arkadaşlarınızla tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Günümüzde dikkatsiz ve bilinçsiz insanlar tarafından engelli insanların günlük yaşantısında karşılaştıkları zorluklar artmakla beraber engelli olan insanların da hayatını kolaylaştıran faaliyetlerin yapılmadığı ve göz ardı edildiğini söyleyebiliriz.

Engelli insanların günlük yaşantısında karşılaştıkları zorlukları Örnek vermek gerekirse Kaldırımda bilinçsiz insanların arabalarını park etmeleri yapılan yapılar da rampaların yapılmaya engelli insanların çıkmasının engellenmesi gerekli ışık ve cihazlarda veya Yollarında engelliler için düğmelerin yapılmayarak gerekli geçiş imkanlarını sağlanmaması gerekli sosyal ve desteklemelerin yapılmayarak ve iş imkanlarının sağlam merak birçok ekonomik ve hayatsal ve sosyal olarak bir çok zorluklar çektiklerini söyleyebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Engelli insanlar biz sağlıklı insanlar gibi günlük hayatlarında çok rahat birçok işlerini yapamazlar. Örneğin bizim gibi iletişim kuramaz sorumluluklarını yapamaz bazen koşamaz ve bazı engelli insanlar ise rahat bir şekilde konuşamazlar. Engelli insanların engellerine bağlı olarak farklı zorluklarla karşılaşabileceğiniz söyleyebiliriz. Özellikle çevredeki insanlar saygılı ve hoşgörülü değilse engelli insanlar inceleyebilir veya üzülebilir ler. Engelli insanların hayatındaki zorlukları onlar gibi olmadan tam bir şekilde bilemeyiz. Engelli insanlara maddi manevi yönden destek vermek onları anlamak ve onlarla ilgilenmek onları bir şekilde motive etmek haline gelebilir. Engelli insanlara karşılaşmış oldukları zorluklar hayatlarını kısıtlayabilir fakat tamamıyla engelleyemez. Birçok engel değil insan birçok zorluğa karşı çeşitli etkinliklerde başarılı olabiliyor. Bu etkinliklerde başarılı olmalarını temel sebeplerinden biri destekçilerinin ve yardımcılarının devamlı yanlarında bulunmalarıdır

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.