Engelli insanların hayatını kolaylaştıran teknolojik ürünlerle ilgili bilgiler toplayıp bunlarla ilgili fotoğraflar getiriniz.


Türkçe Öğretmeni

6. Sınıf Türkçe Engelli insanların hayatını kolaylaştıran teknolojik ürünlerle ilgili bilgiler toplayıp bunlarla ilgili fotoğraflar getiriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Engelli insanların hayatını kolaylaştıran teknolojik ürünlerle ilgili bilgiler toplayıp bunlarla ilgili fotoğraflar getiriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Engelli insanlar hayatımız içerisinde olan hayatlarını sürdürmeye çalışan insanlardır. Bu insanların hayatlarını kolaylaştırmak için belediye, devlet kamuya açık yerlerde engellilere uygun yerler yapmaktadırlar.

Son yıllarda engelliler için yeni teknolojik ürünlerde üretilmiştir. Bu ürünler, görme engelliler için braille akıllı saat, görme engelliler için kişisel asistan, görme engelliler için akıllı baston, işitme engelliler için işitmelerini sağlayan giysi, daha rahat akıllı protezler, parkinson hastaları için özel kaşık çatallar.


Engelli insanların hayatını kolaylaştıran teknolojik ürünlerle ilgili bilgiler toplayıp bunlarla ilgili fotoğraflar getiriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Her insan bir engelli adayıdır. Yarın kimin ne olacağı bilinmez. Bu insanlar toplumumuzun içinde hayatlarını sürdüren, engellerine rağmen, engellerini aşan, insanlardır.

Bu insanların engellerini kolaylaştırmak için, yürüteçler, tekerlekli sandalyeler, koltuk değnekleri, bastonlar gibi hareketkerine yardımcı olacak ortotik cihazlara ve protez kullanarak yeni uzuv sahipleri olmaları sağlanmaktadır. Teknolojik ürünler engelli insanların hayatlarını kolaylaştırır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Engelli insanların hayatını kolaylaştıran teknolojik ürünlerle ilgili bilgiler toplayıp bunlarla ilgili fotoğraflar getiriniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Engelli insanların bizler gibi günlük hayatlarında rahat yapabilecekleri işleri bile zorla yapabildiklerini görebiliriz engelli insanlar çevremizde gördüğümüz zaman bazen karşıdan karşıya geçerken bazen herhangi bir şeyi satın aldıkları zaman ne kadar zorlandıklarını örneklerle görebiliriz engelli insanlara yardım etmek maddi manevi desteklerinizi esirgememek elbette ki bizlerin de bir gün engelli bireyler olabileceğimizi düşünmek bu alandaki etkinliklerimizin daha fazla olmasına yönetecektir. Engelli bireyler destek aldıkları zaman ve sevdikleri tarafından ilgi ile karşılandı kları zaman aşamayacağı ve yapamayacağı hiçbir sistem yoktur. Yeter ki inanmak başarmak birbirimizi sevmek ve engelleri ortadan kaldırarak daha azimli daha Hayat sevince olan bir hayatı benimsemektir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!