Ders Notları

Engellilerin hayatını kolaylaştırmak için bireylere düşen görevler nelerdir?

8. Sınıf Türkçe Engellilerin hayatını kolaylaştırmak için bireylere düşen görevler nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Engellilerin hayatını kolaylaştırmak için bireylere düşen görevler nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Engellilere ayrılmış olan yol, park alanı, oturma yerleri gibi yerleri işgal etmemeli, alışveriş gibi durumlarda onlara öncelik sağlamalı, yol verme gibi konularda onlara ilk hak tanınmalıdır. Onları incitecek davranış ve sözlerde bulunmamalı ve onlara ayrı bir insan gibi bakmamalı normal hayatımıza devam eder gibi gerektiği yerde saygı duyarak onlarında kendilerini rahat hissetmesini sağlamalıyız.


Engellilerin hayatını kolaylaştırmak için bireylere düşen görevler nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Devletimiz engellilerin hayatında kolaylık olması için onlara bazı alanları ayırmış ve işlerini kolaylaştırmayı amaçlamıştır. Bizlere düşen ise bu kurallara uymak ve haklarına girmemektir. Engellilere ayrılmış olan yol, park alanı, oturma yerleri gibi yerleri işgal etmemeli, alışveriş gibi durumlarda onlara öncelik sağlamalı, yol verme gibi konularda onlara ilk hak tanınmalıdır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Engellilerin hayatını kolaylaştırmak için bireylere düşen birçok görevler vardır. Bunların başında öncelikle onları oldukları gibi benimsemeye yanlarında bulunmak manevi olarak destek vermek ve yapacakları işlerde yardımcı olmak olabilir. Engelli insanların hayatta bazı zorluklarla karşı karşıya kalacağı bilinmektedir. Bu sebeple yanında boncukları sevdikleri onlara yardımcı oldukları zaman hayat daha kolay bir hal alabilir. Yanımızda sevdiklerimizin olmazsa bize destek vermesi bize her zaman mutlu eder.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.