Eşeği düğüne çağırmışlar, ya odun eksik ya su demiş atasözünün anlamı | Forum Sayfa Cevapları

Eşeği düğüne çağırmışlar, ya odun eksik ya su demiş atasözünün anlamı


Hamdiye

TDK Sözlüğü Eşeği düğüne çağırmışlar, ya odun eksik ya su demiş atasözünün anlamı bağlığının sözlük anlamını kısaca ele alacağız.


Atasözünün Anlamı : Eşeği düğüne çağırmışlar, ya odun eksik ya su eksik demiş atasözü ağırlanmayı beklemediği bir yerden davet alan kimse orada kendisine gereksinim duyulduğu için çağırıldığını düşünür anlamında kullanılmaktadır.


Eşeği düğüne çağırmışlar, ya odun eksik ya su demiş atasözünün anlamı ile ilgili cümleler


  1. Ona kendisine küs olan halasından davet gelmişti buna karşılık kendi kendine eşeği düğüne çağırmışlar,ya odun eksik ya su demiş.
  2. Arası kendisiyle iyi olmayan arkadaşı onu doğum gününe davet etmişti buna karşılık kendi kendine eşeği düğüne çağırmışlar,ya odun eksik ya su demiş.
  3. Kuzeni onla küs olmasına rağmen arkadaşının yanına çağırmıştı buna karşılık kendi kendine eşeği düğüne çağırmışlar, ya odun eksik ya su demiş.
  4. Hiç beklemediği bir anda ona kuzeninden davet gelmişti buna karşılık annesi ona eşeği düğüne çağırmışlar,ya odun eksik ya su demiş.
  5. Ona şirketten hiç beklemediği bir anda teklif gelmişti buna karşılık kardeşi ona eşeği düğüne çağırmışlar,ya odun eksik ya su demiş.

 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Eşeği düğüne çağırmışlar, ya odun eksik ya su demiş atasözünün anlamı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 26 Kayıtlı Üye
  • Son Üye cuma
error: Kopya Yasak