Eski Türklerde "yiğit, cesur" insanlara "alp" denilirdi. Anadolu'ya gelince bu insanlara "alp-eren" denilmesinin sebebi ne olabilir? Tartışınız. | Forum Sayfa Cevapları

Eski Türklerde “yiğit, cesur” insanlara “alp” denilirdi. Anadolu’ya gelince bu insanlara “alp-eren” denilmesinin sebebi ne olabilir? Tartışınız.


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Eski Türklerde “yiğit, cesur” insanlara “alp” denilirdi. Anadolu’ya gelince bu insanlara “alp-eren” denilmesinin sebebi ne olabilir? Tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Eski Türklerde “yiğit, cesur” insanlara “alp” denilirdi. Anadolu’ya gelince bu insanlara “alp-eren” denilmesinin sebebi ne olabilir? Tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Eski Türklerde “yiğit, cesur” insanlara “alp” denilirdi. Anadolu’ya gelince bu insanlara “alp-eren” denilmesinin sebebi Türklerin İslamiyetle beraber Allah yolunda savaşan kişiler anlamına gelen Alperen denilmeye başlandı.


Eski Türklerde “yiğit, cesur” insanlara “alp” denilirdi. Anadolu’ya gelince bu insanlara “alp-eren” denilmesinin sebebi ne olabilir? Tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Türkler Müslümanlığı kabul etmeden önce eski Türklerde “yiğit, cesur” insanlara “alp” olarak cesur ve savaşçı kişilere denirdi.. Türkler Anadolu’ya gelince bu insanlara “alp-eren” denilmesinin temel sebebi insanların Allah yolunda savaşan cesur kişilere denen Alperen kelimesiyle ilgilidir.

Alperenler savaş dönemlerde savaşarak cihat anlayışını yerine getirirken, savaş olmayan dönemlerde insanlara İslam dinini anlatmaktadır.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Eski Türklerde “yiğit, cesur” insanlara “alp” denilirdi. Anadolu’ya gelince bu insanlara “alp-eren” denilmesinin sebebi ne olabilir? Tartışınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak