Ders Notları

Eskiden kullanılan ışık kaynaklarının yerine şimdi hangi ışık kaynakları kullanılmaktadır?

3. Sınıf Fen Bilimleri Eskiden kullanılan ışık kaynaklarının yerine şimdi hangi ışık kaynakları kullanılmaktadır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Eskiden kullanılan ışık kaynaklarının yerine şimdi hangi ışık kaynakları kullanılmaktadır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Eskiden kullanılan ışık kaynaklarının yerine şimdi led lambalar, ampul, homojen lambalar, el fenerleri gibi ışık kaynakları kullanılmaktadır.


Eskiden kullanılan ışık kaynaklarının yerine şimdi hangi ışık kaynakları kullanılmaktadır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Eskiden kullanılan ışık kaynaklarının yerine şimdi kullanılan ışık kaynakları şunlardır ;

  1. Ampül
  2. El Feneri
  3. Karbon filamanlı ampulü
  4. Floresan lamba
  5. Led lambalar
  6. Halojen lambalar
  7. Neonlar

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Eskiden genellikle insanlar doğal ışık kaynaklarından faydalanırlar the. Bunlar Güneş ve gece ise ay ve yıldızın yaymış olduğu ışıklar olarak bilinirdi. Daha sonra çok eski zamanlarda ateş ve meşaleler ışık kaynakları olarak kullanıldı. Ayrıca mumbar ve gaz lambaları da ışık kaynağı olarak kullanılan kaynaklar arasında yer alır. Günümüzde ise elektriğin icadı ampulün icadı ve teknolojinin bize sunduğu nimetleri ile beraber sahip olduğumuz bircok ışık kaynağı vardır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.