Ders Notları

Esnek maddelere başka örnekler verelim.

3. Sınıf Fen Bilimleri Esnek maddelere başka örnekler verelim. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Esnek maddelere başka örnekler verelim. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Esnek maddelere başka örnekler; Toka lastiği, giysilerde kullanılan lastik çeşitleri, bazı esnek kalemler, stres topları ve kalemleri, silgiler, esnek olan toka çeşitleri, yaylar, oklar, bulaşık ve makyaj süngeri.


Esnek maddelere başka örnekler verelim. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Çevremizde bir çok esnek madde vardır. Kullanım amaçları farklı olan bu maddeler genel olarak aynı özelliklere sahiptirler.  Esnek madde; Kuvvet uygulandığı zaman şekil değiştiren, kuvvet kalktığı zaman eski haline dönen, uzayıp kısalabilen maddelerdir. Bu maddelerin bir kısmı günlük hayatta çoğu zaman kullandığımız eşyalardır.

Esnek maddelere verilebilecek başka örnekler; bazı teller, giysilerde kullanılan bebe lastiği, geniş lastik maske lastiği gibi lastik çeşitleri, bazı esnek kalemler, stres topları ve kalemleri, silgiler, esnek olan toka çeşitleri, kanepe, yatak gibi nesnelerde kullanılan yay sistemleri , oklar, bulaşık ve makyaj süngeri.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Esnek maddelere örnek vermek gerekirse paket lastiği çamaşırlarda kullanılan bel lastikleri bazı plastik maddeler esnek maddelere örnek verilebilir. Ayrıca çocukların severek yediği jelibonlarda esnek yapıya sahiptir. Çevremizde gördüğümüz katı sıvı ve gaz maddeler farklı özelliklere ve yapılara sahiplerdir bazı maddeler katıdan sıvıya bazı maddeler ise sıvıdan katıya dönebilir bazı maddeler ise sertlik katılık esneklik kayganlık pürüzlü ve pürüzsüz olarak da doğada bulunabilirler

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.