Ders Notları

Etrafınızda cömert olduğunu düşündüğünüz bir kişi var mı?

6. Sınıf Türkçe Etrafınızda cömert olduğunu düşündüğünüz bir kişi var mı? Bu kişinin cömert olduğunu hangi davranışlarından anlıyorsunuz? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Evet etrafımızda cömert olduğunu düşündüğüm kişiler vardır. Bu cömert insanları genel olarak yardıma muhtaç olan kişilerin yardımına koşmalarından anlıyorum. Sürekli olarak ellerinden fazlasını yaparak herkesin yardımına koşarlar. Güzel ahlaklı, güzel sözlü, sevgi dolu insanlardır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Çevremde cömert olarak bildiğim ve her zaman bize harcayan bize bakan ve ihtiyaçlarımızı karşılayan sevdiklerimiz vardır. Örneğin dayım Bizim eve geldiğin zaman bize pasta alır bize güzel meyveler alır ve çeşitli ihtiyaçlarımızı alır bizleri gezdirir sever ve ihtiyaçlarımızı karşılar aynı şekilde babam da bizlerin ihtiyaçlarınızı karşılamak da oldukça cömert davranır bizde harçlık verir bizlerin ihtiyaçlarımızı karşılar örneğin sevdiğimiz bir pasta olursa veya sevdiğimiz bir yemek olursa hemen en güzelini yaptırmaktan ve almaktan kaçılmaz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.