Ders Notları

Evde aldığınız sorumluluklar nelerdir? Bu sorumlulukları yerine getirirken neler hissediyorsunuz? Açıklayınız.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Evde aldığınız sorumluluklar nelerdir? Bu sorumlulukları yerine getirirken neler hissediyorsunuz? Açıklayınız.  konusunu kısaca ele alacağız. 


“Evde aldığınız sorumluluklar nelerdir? Bu sorumlulukları yerine getirirken neler hissediyorsunuz? Açıklayınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Evimizde herkesin olduğu gibi benimde yerine getirmem gereken sorumluluklarım vardır. Bunlardan en önemlisi odamı derli ve toplu olarak kullanmaktır. Bir diğer önemli sorumluluğum ise okuluma zamanında gidip gelerek başarılı olmaktır.


“Evde aldığınız sorumluluklar nelerdir? Bu sorumlulukları yerine getirirken neler hissediyorsunuz? Açıklayınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Evde çocuk olarak bir çok sorumluluğum vardır. Öncelikle odamda ki her şeyin sorumluluğu bendedir. Yatağımı toplamak, kıyafetlerimi düzenli bir şekilde kullanmak gibi temel görevler benim sorumluluğumdadır. Bir diğer önemli sorumluluğum ise derslerimde başarılı olmak ve verilen ödevlerimi zamanında yapmaktır. Bir öğrenci olarak bu sorumlulukları yerine getirirken kendimi çok iyi ve mutlu hissediyorum.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Evde almış olduğum sorumluluklar arasında öncelikle benim kendi kişisel bakamam kendi ödevlerim kendi odamın düzeni gelmektedir daha sonra bunun yanı sıra aile bireylerine karşı olan görev ve sorumluluklarım vardır bunlar bazen ekmek almak bazen alışverişe yardım etmek bazen sofrayı kurmakta ve kaldırmakta yardım etmek çöpe atmak arka kardeşimi oynatma ya da evin tozunu almak ya da gırgırlamak gibi birçok görev olabilir bu görevlerimi yaptığımız zaman aile bireylerine iş bölümü ve yardımlaşma sağlanmış olur hem de aile bireylerinde bir işi bir kişiye yüklemek yerine beraber bu işleri bitirerek birlikte güzel zaman geçirmenin yolları bu şekilde bulunabilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.