Ders Notları

Evde, elektrik ve suyu kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz? Söyleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evde, elektrik ve suyu kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz? Söyleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Evde elektrik ve su kullanırken genel olarak sadece ihtiyacımı kadar kullanarak suyu ve elektriği kapatmaya özen gösteriyorum.
Elektriği gündüzlerde ışıkları açmayarak sadece ihtiyacım kadarını kullanarak gereksiz ışıkları kapatarak elektriği özenli bir şekilde kullanıyorum.
Suyu ise bozuk çeşmeleri babama yardım ederek tamir etme ve çok açmayarak sadece ihtiyacım kadar kullanılarak özenli bir şekilde suyun kullanımını sağlıyorum. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Evde kullanmış olduğumuz elektrik ve suyu tasarruflu bilinçli bir şekilde kullanmaya dikkat etmeliyiz çünkü doğal kaynaklarımız her zaman tükenmeye yüz tutabilir bu sebepten dolayı kullanmış olduğumuz elektrik su gibi kaynakları bilinçli ve tasarruflu bir şekilde kullanmaya dikkat etmek gerekir. Elektrik su gibi doğal kaynakları ihtiyacımız kadar kullanmalıyız gereğinden fazla kullanarak israf etmemeliyiz israf olan her bir doğal kaynak hem ülkemizi hem çevrenizi hem de kendimize zarar verdiğini söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.