Evde görevlerinizi yerine getirirken en çok kimden yardım alıyorsunuz? | Forum Sayfa Cevapları

Evde görevlerinizi yerine getirirken en çok kimden yardım alıyorsunuz?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Evde görevlerinizi yerine getirirken en çok kimden yardım alıyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Evde görevlerinizi yerine getirirken en çok kimden yardım alıyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Evde görevlerimi yerine getirirken en çok annemden yardım alırım. Annem her zaman bana yardım eder ve zorda kaldığım zaman elimden tutar. Her zaman beni düşünür.


Evde görevlerinizi yerine getirirken en çok kimden yardım alıyorsunuz?konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Bir ev içerisinde yapılması gereken birçok iş vardır. Yemek, bulaşık, ev toparlaması evde yapılacak olan tamir gibi işlerin hepsi evdeki hayatın yolunda gitmesi için önemlidir. Evde herkese ait görevler vardır. Bu görevler bazen yalnız yapıldığı gibi bazende başka kişilerden yardım alınması gerekir. Hasta olduğumuz veya başka önemli görevlerimiz olduğu zaman yardıma ihtiyaç duyarız.Bu zamanlarda ailece yardımlaşmak ve birbirimizden yardım alarak işleri yoluna koymak gerekir. Evde görevlerimi yerine getirirken en çok annemden yardım alırım. Evde yapılacak olan işlere annem karar verir. O işlerin nasıl yapılacağı ve zamanını da annem belirler. Bu yüzden annemle beraber evdeki işler ilerler. Evimizde herkesin yerine getirmesi gereken sorumluluklar var. Benimde yapmam gereken sorumluluk ve görevlerim var. Bunları yaparken anneme nasıl yapacağımı sorarım. Yapamayacağımı düşündüğüm zamanlarda annemden yardım isterim. Annem fırsat buldukça bana yardım eder. Anneler her zaman çocuklarına ellerinden gelen her yardımı yaparlar. Bazı durumlarda ise yardım isteyeceğim kişi babamdır. Babamı da çok seviyorum. Özellikle güç gerektiren konularda babam benim en büyük yardımcımdır.


 


Evde görevlerinizi yerine getirirken en çok kimden yardım alıyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!