Evde kaynakları tasarruflu kullandığınızı düşünüyor musunuz? Açıklayınız.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Evde kaynakları tasarruflu kullandığınızı düşünüyor musunuz? Açıklayınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Evde kaynakları tasarruflu kullandığınızı düşünüyor musunuz? Açıklayınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Evde kaynakları her zaman tasarruflu kullanıyorum. Okulda bize tasarruflu olmayı ve gereksiz yere israf yapmamızın kötü bir davranış olduğu öğretildi.


“Evde kaynakları tasarruflu kullandığınızı düşünüyor musunuz? Açıklayınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Evde kaynakları her zaman verimli ve tasarruflu kullanmamız gerekmektedir. Evde de tasarrufa her zaman önem göstermeliyiz. Örnek vermek gerekirse gündüzleri ışıkları kapatmalıyız. Dişimizi fırçaladığımız sırada musluğu kapalı tutmalıyız. Bunun gibi bir çok unsura dikkat ederek tasarrufa dikkat etmiş oluruz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Evde kaynakları tasarruflu kullandığınızı düşünüyor musunuz? Açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Evimizdeki kaynakları elimizden geldiği kadar aile bireyleriyle beraber tasarruflu bir şekilde kullanmaya özenli bir şekilde dikkatli bir şekilde kullanmaya Özen gösteririz bazen doğal kaynaklarımız bazen kullanmış olduğumuz tüm eşyalar ve tüm imkanlarımızı tasarruf ve bilinçli bir şekilde kullanmaya dikkat ederiz bir insan her zaman kullanmış olduğu enerjiyi Doğal kaynakları ve tüketmiş olduğu tüm ürünü tasarruflu ve bilinçli bir şekilde tüketmelidir çünkü ülke ekonomisi gelecek nesillere daha temiz bir ülke ve aile bütçesini bu şekilde destekleyebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!