Ders Notları

Evde kişisel eşyalarınızı kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz? Söyleyiniz.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Evde kişisel eşyalarınızı kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz? Söyleyiniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Evde kişisel eşyalarınızı kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz? Söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Evde kişisel eşyalarımı kullanırken yeteri kadar ve dikkatli şekilde kullanmaya özen gösteririm. Bunun nedeni kişisel eşyalarımın sorumluluğunun bende olmasıdır.


“Evde kişisel eşyalarınızı kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz? Söyleyiniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Evde bana ait bir çok kişisel eşya vardır. Bunlar benim kullandığım parfüm, telefon, bilgisayar ve temizlik ürünleridir. Bu tür kişisel eşyalarımı kullanırken düzenlerine ve kullanımlarına dikkat ederim. Eşyalarımı kullandıktan sonra yerlerine koyar ve ortalıkta bırakmam. Kişisel eşyalarımın bütün sorumlukları bana ait olduğundan dolayı bu tür unsurlara her zaman dikkat ederim.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Evde bulunan kişisel eşyalarımı kullandığım zaman muhakkak düzenli ve temiz kullanmayı özen gösteririm örneğin odamda bulunan yatağıma düzgün bir şekilde çarşaflarını düzeltirim çarşafları kilitlendiği zaman yıkamaya atarım ya da odamı havalandırmak dozunu almak elbise dolabımı katlamak ve düzenli tutmak gibi birçok görev ve sorumluluğu olduğunu bilinmekteyim bu görev ve sorumluluklarımı yaparak daha temiz bir ortamda yaşayabileceğini bilmekteyim.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.