Evde kişisel eşyalarınızı kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz? Söyleyiniz.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Evde kişisel eşyalarınızı kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz? Söyleyiniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Evde kişisel eşyalarınızı kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz? Söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Evde kişisel eşyalarımı kullanırken yeteri kadar ve dikkatli şekilde kullanmaya özen gösteririm. Bunun nedeni kişisel eşyalarımın sorumluluğunun bende olmasıdır.


“Evde kişisel eşyalarınızı kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz? Söyleyiniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Evde bana ait bir çok kişisel eşya vardır. Bunlar benim kullandığım parfüm, telefon, bilgisayar ve temizlik ürünleridir. Bu tür kişisel eşyalarımı kullanırken düzenlerine ve kullanımlarına dikkat ederim. Eşyalarımı kullandıktan sonra yerlerine koyar ve ortalıkta bırakmam. Kişisel eşyalarımın bütün sorumlukları bana ait olduğundan dolayı bu tür unsurlara her zaman dikkat ederim. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Evde kişisel eşyalarınızı kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz? Söyleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Evde bulunan kişisel eşyalarımı kullandığım zaman muhakkak düzenli ve temiz kullanmayı özen gösteririm örneğin odamda bulunan yatağıma düzgün bir şekilde çarşaflarını düzeltirim çarşafları kilitlendiği zaman yıkamaya atarım ya da odamı havalandırmak dozunu almak elbise dolabımı katlamak ve düzenli tutmak gibi birçok görev ve sorumluluğu olduğunu bilinmekteyim bu görev ve sorumluluklarımı yaparak daha temiz bir ortamda yaşayabileceğini bilmekteyim.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!