Evde, okulda yardıma ihtiyacınız olunca kimlerden nasıl yardım istersiniz?


Trafik Güvenliği Öğretmeni

4. Sınıf Trafik Güvenliği Evde, okulda yardıma ihtiyacınız olunca kimlerden nasıl yardım istersiniz? Başınızdan geçen bir örnek olay ile anlatınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Yardıma ihtiyacımız olduğumuz yer eğer evim ise büyüklerimden büyüklerim yakında değilse polisten yardım isterim. Eğer okulda isen öğretmenlerinden arkadaşlarımdan onların yardımcı olamayacağını düşünüyorsan polisten yardım isterim.
Evimizin önünde ki bisikletim çalındığında polislikten yardım istemiştik. Polisler bölgeye gelerek bizden gerekli bilgileri almış çevrede kamera olup olmadığını öğrenerek gerekli tutanakları tutarak bizim şikayetimizi kayıt altına almışlardı. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Evde, okulda yardıma ihtiyacınız olunca kimlerden nasıl yardım istersiniz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Evde okulda veya herhangi bir yerde yardıma ihtiyacımız olduğu zaman öncelikle yakınlarımızdan dostlarımızdan arkadaşlarımızdan öğretmenlerimizden aile bireyleri mizden yardım isteyebiliriz. Bizler de yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım edebiliriz. Yardım etmek toplumu ayakta tutar yardım etmek insanlara olan değeri arttırır yardım etmek her zaman insanları birbirine Güler iletişim kurmayı sağlar ihtiyaç durumunda birbirine yardım etmeliyiz bizlerde yardıma ihtiyacımız olduğu zaman yardım isteyebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!