Ders Notları

Evde üzerinize düşen görevler ve sorumluluklar nelerdir? Anlatınız.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Evde üzerinize düşen görevler ve sorumluluklar nelerdir? Anlatınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Evde üzerinize düşen görevler ve sorumluluklar nelerdir? Anlatınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Evde üzerime düşen görevler ;sofrayı kaldırırken ve koyarken aileme yardımda bulunmak, tuvalet ve banyodan sonra bu alanları temizleyerek çıkmak, odamı toparlamak, oyuncaklarımı oynadıktan sonra toparlamak annem veya ailemden biri bir şey istediği zaman onu getirmek.


“Evde üzerinize düşen görevler ve sorumluluklar nelerdir? Anlatınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Evde üzerime düşen görevler; banyomu kendim yapmak, banyoyu ve tuvaleti kullandıktan sonra temiz bırakarak çıkmak, ailem bir şey istediği zaman getirmek , yardım isterlerse yardım etmek , annemin işi varsa kardeşim ile ilgilenmek, odamı temiz ve düzenli tutmak.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Evimize bir şey bize düşen görevler arasında elbette ki kendi odamızı toplamak kendi odanımızdaki iç çamaşırlarımızı dizmek katlamak kirlidir dikilitepetine atmak kişisel bakımımızı yapmak ev işlerini annemize yardım etmek örneğin annemize çöpü dökmek ekmek almak gibi görevleri yaparak destek olabiliriz ev işlerini beraber yaptığımız zaman ev işleri hemen biter bu sayede birbirimizle Güzel zaman geçiririz birbirimize güzel zaman geçirmek istediğiniz zaman ev işlerini bölüşmeli ve size düşen görevleri eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.