Evdeki kaynakları tasarruflu kullanmanın faydaları nelerdir? Söyleyiniz.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Evdeki kaynakları tasarruflu kullanmanın faydaları nelerdir? Söyleyiniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Evdeki kaynakları tasarruflu kullanmanın faydaları nelerdir? Söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Evdeki kaynakları daha verimli kullanarak maddi olarak cebimize fayda sağlarız. Evimizde bulunan bütün kaynakları verimli ve tasarruflu kullanmaya özen göstermeliyiz.


“Evdeki kaynakları tasarruflu kullanmanın faydaları nelerdir? Söyleyiniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bu kaynakları tasarruflu kullanarak gelecek olan faturaların fiyatlarını düşürebiliriz. Düşen fatura fiyatları bize maddi olarak kazanç sağlayacaktır. Kaynakları her zaman her koşulda verimli ve tasarruflu kullanmaya özen göstermeliyiz. Evimizde kullandığımız bazı kaynaklar tükenilebilir kaynaklardan olduğundan dolayı bilinçli bir tüketici olarak tasarruflu kullanmaya özen göstermeliyiz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Evdeki kaynakları tasarruflu kullanmanın faydaları nelerdir? Söyleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Elimizde bulunan doğal kaynakları tasarruflu bir şekilde kullandığımız zaman elbette ki elektrik sorunu doğalgaz gibi faturalarımızın daha az gelmesine yardımcı olabiliriz ve çevremizi korumuş olur Doğal kaynakları daha tasarrufu ve daha bilinçli bir şekilde korumuş oluruz bunun yanı sıra evimizde satın almış olduğumuz ve tüketmiş olduğumuz tüm yiyecek ve beslenme ürünleri tekstil ürünleri teknolojik aletleri tasarrufu ve bilinçli bir şekilde kullanmak iyi bir tüketici ve bilinçli bir tüketicinin işidir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!