Ders Notları

Evimizde kullandığımız piller tükendiğinde bu pilleri ne yapıyoruz?

3. Sınıf Fen Bilimleri Evimizde kullandığımız piller tükendiğinde bu pilleri ne yapıyoruz?konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Evimizde kullandığımız piller tükendiğinde bu pilleri ne yapıyoruz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Evimizde kullandığımız piller tükendiğinde bu pilleri çevremizde ve okulumuzda var olan geri dönüşüm kutularına atıyoruz.


Evimizde kullandığımız piller tükendiğinde bu pilleri ne yapıyoruz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Evimizde kullandığımız piller tükendiğinde bu pilleri bir kutuda toplarız. Kutuda toplanan piller çevremizdeki iş yerlerinde ve okullarımızda var olan atık kutularına atılması gerekir. Yoksa içerisinde var olan atık maddelere çevreye yani toprağa aşırı derecede zarar vermektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Evde kullandığımız piller bittiği zaman çöpe ve doğaya atmamak gerekir. Çünkü doğaya atılan piller içerdikleri kimyasal sebebiyle doğada uzun süre eri yemezler. Bu da topraktaki canlılara toprağın doğal yapısına ve insanların birçok kimyasal radyasyon Lara maruz kalmasına sebep olabilir. Bitmiş olan pilleri müziği pil atık kutusuna atarak geri dönüşüm sağlamalıyız. Marketlerde sokaklarda okullarda iş yerlerinde pil atık kutuları bulunmaktadır. Bitmiş pillerin bizi burada atarak doğaya yeniden kazandırmak bilinçli vatandaşlarının yapacağı davranışlar arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.