Ders Notları

Evimizde kullandığımız pillerin bitmesi durumunda ne yaparız?

3. Sınıf Fen Bilimleri Evimizde kullandığımız pillerin bitmesi durumunda ne yaparız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Evimizde kullandığımız pillerin bitmesi durumunda ne yaparız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Evimizde kullandığımız pillerin bitmesi durumunda okulumuzda ve çevremizde var olan iş yerinde var olan geri dönüşüm kutularına atarız.


Evimizde kullandığımız pillerin bitmesi durumunda ne yaparız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Evimizde kullandığımız pillerin bitmesi durumunda ilk olarak evlerimizde atık piller için ayırdığımız kutu içerisine atarız. Ardından bu atık pilleri okullarımızdaki atık kutularına yada çevremizde var olan iş yerlerinin atık kutularına atarak geri dönüşüme kazandırılması gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Saatlerimiz de kumanda olarak kullandığımız veya oyuncaklarımız ara diyor aramızda ışıldaklar da kullandığımız pilleri muhakkak marketlerde okullarda ve geri dönüşüm kutularının yanında bulunan atık pil toplama kutularına atarak çevreye yeniden kazandırmalıyız. Atık pillerin doğaya terk edildiği zaman çabuk bir şekilde verilmemekte ve çözünürlükleri zaman toprağa ciddi şekilde kimyasal ve radyasyon yaymaktadır. Atık piller gibi karton plastik cam gibi geri dönüşü mümkün olan tüketmiş olduğumuz ürünlerin ambalajlarına da geri dönüşümü çevremizi temiz bırakabiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.