Ders Notları

Evinizde bir günde ne kadar çöp birikir? Çöpe attığınız maddeler, sonrasında hangi aşamalardan geçer?

7. Sınıf Fen Bilimleri Evinizde bir günde ne kadar çöp birikir? Çöpe attığınız maddeler, sonrasında hangi aşamalardan geçer? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Evinizde bir günde ne kadar çöp birikir? Çöpe attığınız maddeler, sonrasında hangi aşamalardan geçer? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Evimizde 1 gün içerisinde hemen hemen 2 torba çöp aldığını ifade edebiliriz.

Çöpe attığımız maddeler ilk olarak geri dönüşüm kutularına giderek ayrıştırmak da evsel atıklar Gübre yapmak üzere bir depolama alanında plastik kağıt ve demir gibi aletler ise ekonomiye tekrar kazandırılmak üzere fabrikalara gönderilmektedir.


Evinizde bir günde ne kadar çöp birikir? Çöpe attığınız maddeler, sonrasında hangi aşamalardan geçer? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Evimizde bir gün içerisinde Hemen hemen bir veya iki çöp poşet birikmektedir.

Çöpe attığımız maddeler ilk olarak geri dönüşüme giderek Bu maddelerin bir araya sıkıştırılması sonucunda doğalgaz elde edilmektedir.

Geri dönüşümde ayrıştırılan maddeler evsel atıklar Gübre yapmak üzere belli depolama alanlarına gönderilerek toprağa gömülmek de plastik kağıt ve demir gibi maddeler ise tekrar ekonomiye kazandırılması üzere çeşitli fabrikalara gönderilerek ucuz ürünlerin elde edilmesi amaçlanmaktadır.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Evimizde biriken çöplerin elbetteki geri dönüşüme mümkün olan ürünlerini ayırmamız gerekir. Çünkü evimiz ilk etmiş olduğumuz paketli ürünlerin geri dönüşümü elbetteki çevrenize ülkenize ciddi katkıları olduğunu her zaman bilmeliyiz. Geri dönüşüme göndermiş olduğunuz tüm ürünler insan hayatına kırıldığı için olduğunuz ürünlerin az da olsa faydalı kısımlarını görüyor oluruz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.