Evinizde depremden önce alınması gereken önlemler neler olabilir?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Evinizde depremden önce alınması gereken önlemler neler olabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Evinizde depremden önce alınması gereken önlemler neler olabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Evimizde Depremden önce insanların yani aile fertlerini deprem sırasında nasıl hareket etmesi gerektiği hakkında ilk olarak bilgiler verilmesi gerekir.

Depremden önce hareket edebilecek eşyaların duvara monte edilmesi Deprem çantasının oluşturulması ve deprem kaçış güzergahının oluşturulması gerektirmektedir.


Evinizde depremden önce alınması gereken önlemler neler olabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Depremden önce evimizde alınması gereken bir çok yöntemle beraber depremin zararları minimum seviyeye indirileceğini ifade etmek gerekir.

Depremden önce aile fertleri ile bir araya gelerek deprem sırasında oluşturulacak olan düzergahı deprem esnasında oluşabilecek hasarları engellenmesi amacıyla yapılması gerekenler depremle ilgili bilgiler verilmesi ve deprem esnasında nasıl hareket etmemiz ve korumamız gerektiğini bilmemiz ve birbirimize anlatmamız gerekir.

Depremden önce evimizde deprem çantası oluşturularak depremden sonra ihtiyacımız olacak Eşyaların bir araya getirilmesi ve depremden sonra ailecek hangi noktada buluşacağımız ifade edilmesi gerekmektedir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Evinizde depremden önce alınması gereken önlemler neler olabilir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
deprem sırasında yaşayacağımız panik çok büyüktür ayrıca deprem can ve mal kaybına sebep olan bir doğal afettir deprem sırasında yapacağımız önlemleri bilmek çok önemlidir deprem meydana geldiği zaman öncelikle güvenebileceğimiz masa altı dolap köşesi veya koltuk köşesi gibi yerlere başımızı kapatarak beklemek ve ona kadar saymak panik olmamızı engelleyebilir.ayrıca evimiz çok eski bakımsız ve depreme dayanıksız kısa tamir etmeli ve düzeltmeliyiz oturduğumuz ev çok eski ise depreme dayanıklı yapılara dönüştürmeliyiz deprem eydana geldiği zaman İlk yardımda ne yapacağımızı ben ilk yardım çantamızın hazır olması gerektiğini bilmemiz gerekir deprem sırasında oluşabilecek durumlara karşı arayacağımız acil numaraları ezbere bilmemiz gerekir
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!