Ders Notları

Evinizde kullandığınız teknolojik araç ve gereçleri söyleyiniz.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Evinizde kullandığınız teknolojik araç ve gereçleri söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Evinizde kullandığınız teknolojik araç ve gereçleri söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Teknolojik aletler hayatımızı kolaylaştıran önemli parçalardandır. Evimizde kullanılan teknolojik aletlere şu örnekleri verebiliriz:

  • Tablet
  • Bilgisayar
  • Küçük ev aletleri(mikser, blender, tost makinesi gbi)
  • Buzdolabı, çamaşır, bulaşık mk.
  • Isıtıcılar, klima

Evinizde kullandığınız teknolojik araç ve gereçleri söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Teknoloji hayatımıza her geçen gün yeni bir ürün getirmektedir. Evimizde kullanılan bu aletler bize ev işlerinde kolaylık sağlamış, işimizi hızlandırmıştır. Bulaşıkları için bulaşık makinesi, çamaşırlar için çamaşır makinesi, yiyeceklerimizi daha iyi muhafaza edebilmek için buzdolabı, kıyafetlerimiz daha temiz ve düzgün görünmesi için ütü, evimizi daha hızlı temizleyebilmek için elektrik süpürgesi, yemek pişirmek için fırın ve ocak, bilgisayar, tablet gibi evimizde daha bir çok teknolojik ürün vardır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hamdiye dedi ki:

    Teknolojinin ilerlemesi ile beraber günümüzde her evde teknolojik aletler bulunuyor.Mutfağımızda kullanmış olduğumuz buzdolabı çamaşır makinesi bulaşık makinesi fırın küçük ev aletleri teknolojinin bize sunduğu nimetler arasında yer alır.ayrıca kullanmış olduğunuz akıllı telefonlar televizyonlar tabletler ve bilgisayarlar teknolojik aletler arasında yer alır.teknolojinin sunduğu imkanlar arasında gün geçtikçe genişleyen ve ilerleyen birçok araç-gereç bulunuyor. Çamaşır kurutma makinesi süpürge makinesi ve elektrikli robotlar sayesinde insanların günlük hayatında yaşamlarını kolaylaştırmak için dizayn edilen araç gereçler arasındadır

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.