Evinizde nasıl bir iş bölümü olduğunu gözlemleyin ve bunları not edin. | Forum Sayfa Cevapları

Evinizde nasıl bir iş bölümü olduğunu gözlemleyin ve bunları not edin.


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Evinizde nasıl bir iş bölümü olduğunu gözlemleyin ve bunları not edin. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Evinizde nasıl bir iş bölümü olduğunu gözlemleyin ve bunları not edin. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Her evde yapılması gereken işler vardır. Evimizde yemek pişmesi, bulaşıkların yıkanması, evin toparlanması , temizlik yapılması gerekir. Bunlar bizim ihtiyaçlarımızdır. Babam işte çalışır ve evin alışverişini yapar. Bu alışverişe bazen ben ve annemde katılır. Annem yemekleri ve pastaları pişirir. Temizliği ve toparlamayı genel olarak annem yapsa da ben ve babam büyük temizliklerde, sofra kurulması ve kaldırılması gibi işlerde yardımcı oluruz. Eşyalarımı ben kaldırır ve evin toparlanmasına bende yardımcı olurum. Babam tamir işlerini yapar ve ağır nesneleri taşır.


Evinizde nasıl bir iş bölümü olduğunu gözlemleyin ve bunları not edin. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Her evde yemek yapılması, temizlik yapılması evin toparlanması , süpürülmesi gibi birçok işi vardır. Bizim evimizde de bu işler var ve bunların yapılması lazımdır.

Babam işe gelir gider. Kazandığı para ile evin ihtiyaçlarını ve gerekenlerini alır. Ben ve annemde çoğu zaman beraber alışverişe katılır babamla beraber ihtiyaçları seçeriz.

Yemek yapma, ev süpürme temizlik gibi işleri genelde annem yapar. Babam ev süpürmesi, temizlik yapılması ve ağır eşyaların kaldırılması gibi durumlarda anneme yardımcı olur. Bazı yemekleri babam pişirir. Bende evdeki dağınıklıkları toparlar , anneme sofra kurma ve kaldırmada bazı yemeklerin yapılmasında yardımcı olurum.

Hepimizin ev içerisinde görevleri vardır. Hepimiz bozduğumuz  yerleri toplamalı ve birbirimize yardımcı olmalıyız.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Evinizde nasıl bir iş bölümü olduğunu gözlemleyin ve bunları not edin.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Evimizde genellikle ev işlerini annemiz yapar evin süpürülmesi silmesi yemek yapılması ve genel ihtiyaçlarını karşılamak annemin sorumluluğu altındadır babam ise evin giderlerine ve gelirlerini belirler alışverişini yapar anneme yardım eder ve bizler de ilgilenir ev işlerinde babam ve biz yardımlarda bulunuruz. Örneğin ben kendi odamı toplar anneme sofrayı kurmada ve kaldırmada yardım eder toz alır ara sıra ekmek almaya giderim babam ise anneme tatil zamanlarında ev işlerinde yardım eder birlikte iş bölümü yaptığımız zaman hem birlikte zaman ayıracak vakti sahip oluyoruz hem de işbölümü yapılarak evini Şükrü azaltılıyor çünkü bir insanın sorumlulukları ve görevlerini bilmesi çok güzeldir
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak