Ders Notları

Evinizdeki hangi alet ve teknolojik ürünler hayatınızı daha çok kolaylaştırmaktadır? Neden? Söyleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evinizdeki hangi alet ve teknolojik ürünler hayatınızı daha çok kolaylaştırmaktadır? Neden? Söyleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Evimizdeki hemen hemen bütün aletler ve teknolojik ürünler hayatımızı kolaylaştırmak için bizlere büyük hizmetler verdiğini söyleyebiliriz.
Evimizdeki kombi televizyon genel ağ telefon bulaşık makinesi gibi birçok alet bizler için çok önemlidir. Annem ev hanımı olduğu için bulaşık makinesi çamaşır makinesi süpürge makinesi onun için büyük bir önem arz etmektedir.
Ben bir öğrenci olduğum için tablet bilgisayar genel Ağa ödevlerimi araştırmak için büyük bir önem ifade etmektedir. Ayrıca ocak fırın gibi teknolojik alet ve gereçler bizlerin beslenmesi için ve buzdolabı yiyeceklerimizi korunması için büyük önem ifade eder. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Evimizi kullanmış olduğunuz birçok elektronik eşyalar hayatımızı kolaylaştırmaktadır örneğin kullanmış olduğunuz televizyonlar bize haber verme Bilgi verme ve çeşitli konuda eğlence sağlamaktadır ya da kullanmış olduğumuz akıllı telefonlar iletişim için bilgi almak için bilgi depolamak için ve mesajlaşmak görüntülü konuşmak için gerekli olan teknolojik araçlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz mesela çamaşır makinesi çamaşırları hızlı ve kolay bir şekilde yıkamakta ve tertemiz bir şekilde çıkarmaktadır günlük hayatımıza teknolojik araç gereçler hepsinin yeri ve önemi oldukça fazladır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.