Evinize gelen misafiri nasıl ağırlarsınız? | Forum Sayfa Cevapları

Evinize gelen misafiri nasıl ağırlarsınız?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Evinize gelen misafiri nasıl ağırlarsınız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Evinize gelen misafiri nasıl ağırlarsınız?  konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Evimize gelen misafiri en güzel şekilde ona kibar davranarak, güzel ikramlarda bulunarak ağırlamalıyız. Onların çocukları varsa eğer oyuncaklarımızı ve kitaplarımızı onunla paylaşmalıyız. Onları memnun etmeli saygıda kusur etmemeliyiz. Misafirlerimize güler yüz göstermeli ve hal hatır sormalıyız.

Misafir Allah’ın bize sunduğu en güzel hediyelerdendir ve berekettir. Bunu unutmamalı ve bu doğrultuda misafirlerimizi güzelce, hoş sohbet ile ağırlamalıyız.


Evinize gelen misafiri nasıl ağırlarsınız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Ülke olarak gelenek ve göreneklerimize, kültürümüze çok önem veririz. Bu yüzdendir ki misafirin yeri bizim için büyüktür. Onları bereketin simgesi olarak görürüz. Evimize gelen misafirlere karşı sıcak kanlı, sevecen davranmalıyız.

Onlarla sohbet edip, hal hatır sormalı misafirimizi kendi evindeki kadar rahat hissettirmeliyiz. Saygı da kusur etmemeli, onlara karşı hareketlerimize dikkat etmeliyiz. Güzel ikramlıklar hazırlayıp bu ikramları onlarla paylaşmalıyız.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Evinize gelen misafiri nasıl ağırlarsınız?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!