Ders Notları

Evinize misafir geldiğinde veya misafirliğe gittiğinizde aile büyükleri arasındaki ilişkilerde en çok dikkatinizi çeken nedir?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Evinize misafir geldiğinde veya misafirliğe gittiğinizde aile büyükleri arasındaki ilişkilerde en çok dikkatinizi çeken nedir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Evinize misafir geldiğinde veya misafirliğe gittiğinizde aile büyükleri arasındaki ilişkilerde en çok dikkatinizi çeken nedir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Evimize misafir geldiğinde veya misafirliğe gittiğimiz zaman aile arasındaki ilişkilerde en çok dikkatimi çeken büyüklerimizin birbirlerine yardım etmeleri sıkılmadan hoşça sohbet etmeleri ve beraber olmaktan keyif almalarıdır.


“Evinize misafir geldiğinde veya misafirliğe gittiğinizde aile büyükleri arasındaki ilişkilerde en çok dikkatinizi çeken nedir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Evimize misafir geldiğinde veya bir misafirliğe gittiğimiz zaman ahiret ülkeleri arasındaki ilişkilerde en çok dikkatimi çeken sevgi ve saygı ve birbirlerine yaptıkları hoşgörüdür.

Büyüklerimiz bir yere gittikleri zaman ev sahibine yardımda bulunur yaptıkları iş küçük veya büyük demeden birbirlerine yardım ederler.

Misafirlerini güzel ağırlamak için türlü türlü ikramlar hazırlar ve onlara hürmet ederler.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Evimize misafir geldiğin zaman veya biz misafirliğe gittiğimiz zaman örnek alacak büyüklerimizin davranışlarını gözlemleyebiliriz bunlara örnek vermek istediğimiz zaman aile büyüklerimizin misafirlere gülen yüzlü saygılı davrandığını görebiliriz misafir geldiği zaman hoş kalabilmesi için rahat olabilmesi için onunla güler yüzlü konuşur ve hoş sohbetlerde bulunur ayrıca misafirliğe gittiğimiz zaman saygılı terbiyeli olmaya dikkat ederiz kimseyi incitecek veya kıracak sözlerde bulunmayız ayrıca aile büyüklerimize ekmeğimiz bilgileri ve örnek davranışlara baktığımız zaman misafirperverlik önemli bir gelenektir misafirperverlik geleneksel bir kültür olduğu için misafirlerimize yiyecek ve içecek de ikramlarında bulunuruz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.