Ders Notları

Evinizin adresini bilmek neden önemlidir?

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evinizin adresini bilmek neden önemlidir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Kaybolduğumuz zaman veya bir arkadaşımıza evimizin nerede olduğunu ifade edebilmek için evimizin adresini bilmek büyük bir önem ifade eder.
Arkadaşımız bizi ziyarete geldiği zaman mahalle cadde kapı numarası gibi birçok Bilgi vererek kolay bir şekilde onun evimize ziyaret etmesini sağlayabiliriz. Ayrıca kaybolduğumuz zaman güvenlik güçlerine aynı şekilde mahalle cadde kapı numarası gibi bilgiler vererek kolay bir şekilde güvenli bir şekilde ailemizin yanına bizi ulaştırılmasını sağlamak mümkün olacaktır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Evimizin adresi birçok alanda bize lazım olabilir evinizin adresini tam ve eksiksiz bir şekilde öğrenmeniz yalnız evimizin adresini tanımadığımız bilmediğimiz ya da sanal ortamda konuştuğumuzda insanlara vermek tehlikeli olabilir örneğin bir şey sipariş ettiğimiz zaman ev adresini ihtiyaç duyabiliriz evimizi tarif ettiğimiz zaman ev adresine ihtiyaç duyabiliriz mektup yazdığımız zaman ev adresini ihtiyaç duyabiliriz ya da evimizin krokisi çizdiğimiz zaman evimizin etrafında bulunan her şeyi öğrenmek amacıyla ev adresini önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.